Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Modne obrazy: Dekoracje z napisami, cytatami i hasłami

2018-09-04
Modne obrazy: Dekoracje z napisami, cytatami i hasłami

Moda na obrazy z napisami

Ściany w naszych mieszkaniach dają nam ogromne możliwości dekoracyjne. Ludzie od wieków starali się upiększać swoje wnętrza najczęściej za pomocą obrazów, oprawionych w ozdobne ramy. Z czasem tradycyjne obrazy olejne ustępowały miejsca obrazom drukowanym na płótnie czy obrazom szklanym. Pomysł na to, aby wykorzystać napisy jako formę obrazu pojawił się stosunkowo niedawno. Wraz ze wzrostem popularności stylu skandynawskiego czy stylu industrialnego w mieszkaniach zaczęto szukać prostych form, które nie tylko dobrze zaprezentują się na ścianach, ale również doskonale wkomponują się w ogólny styl panujący w mieszkaniu. Jak wiadomo, styl skandynawski czy modernistyczny w swoich założeniach mają prostotę i unikają przesytu. Nowoczesne obrazy z napisami stały się zatem idealną częścią składową założeń tych kierunków w sztuce aranżacji wnętrz.

Gdzie wieszać obrazki z napisami?

Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta i zapewne ucieszy wszystkich. Otóż, obrazki z cytatami można powiesić dosłownie wszędzie! Ze względu na swoją prostotę i uniwersalność pasują one do każdego pomieszczenia w mieszkaniu. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednie hasło, które w swoim przekazie będzie nawiązywało do miejsca, w którym się znajdzie. Np. śmieszne obrazki z napisami idealnie wyglądać będą w nowoczesnych biurach czy miejscach pracy. Pamiętajmy jednak o rodzaju usług jakie dane biuro oferuje. Jeśli jest to agencja reklamowa, firma produkująca gadżety czy odzież sportową bez wahania możemy sięgnąć po obrazki ze śmiesznymi napisami. Jeśli jednak aranżujemy przestrzeń w kancelarii prawnej czy biurze rachunkowym, wybierzmy obraz z cytatem. Może zawierać on ważne dla danej działalności hasło czy motto życiowe sławnej osobistości, która należała do grona przedstawicieli danej grupy zawodowej. Może też to być słynna postać historyczna lub artysta. Dużą popularnością cieszą się chociażby Frida Kahlo. Cytaty artystki kontrastować będą z jej charakterystyczną sztuką.

Ładne obrazki z napisami sprawdzą się także w sypialni. Choć tego typu dekoracje kojarzą nam się głównie z czarno-białą kolorystyką, to w przypadku sypialni możemy poszukać takiego obrazu, który oprócz ciekawego i pozytywnego hasła, będzie też urzekał tłem. Producenci obrazów z napisami do domu często wykorzystują ciekawe zdjęcie jako podkład dla motywującego hasła czy nawet pojedynczego słowa. Nasycenie barw w takich przypadkach jest niezbyt intensywne, często stosuje się tu kolory jasne i pastelowe, ponieważ główną rolę w takiej dekoracji odgrywa napis. Dzięki małej intensywności barw taki obraz pasuje do sypialni, której wystrój z zasady powinien nas relaksować i odprężać. Salon zaś, zwłaszcza ten, urządzony w stylu skandynawskim, aż prosi się o ciekawe obrazki z napisami. Najlepiej wybrać niezbyt długi, nieskomplikowany napis i czarno-białą tonację, aby dostosować się do zasady prostoty, obowiązującej w tym stylu.

Obrazy z napisami po angielsku

Warto zwrócić też uwagę na język hasła, które umieszczono na obrazie. We współczesnym świecie język angielski stał się językiem uniwersalnym, pozwalającym na swobodną komunikację niemal w każdym zakątku naszego globu. Dlatego popularność obrazków z angielskimi napisami ciągle rośnie. Takie obrazy świetnie sprawdzą się w pokoju młodzieżowym. Nasze starsze pociechy z pewnością znają ten język, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać taki element dekoracyjny do pokoju nastolatków. Na pewno będzie on nie tylko ciekawym dodatkiem, ale może stać się także pewnego rodzaju motywacją do nauki. We wspomnianych już nowoczesnych salonach obraz z napisem po angielsku będzie stanowił także elegancki dodatek.

Rola obrazów z napisami

Na koniec warto wspomnieć krótko o roli naszych słownych dekoracji. Efekt wizualny jest oczywisty. Dodatkowo jednak jeśli do naszego mieszkania wybierzemy obraz z cytatem o nudzie czy hasłem motywującym, wpłynie to także pozytywnie na naszą psychikę. Jeśli codziennie będziemy patrzeć na inspirujące słowa, na pewno wyryją się one w naszej pamięci. Slogany mobilizujący do działania powieszone jako obrazy na ścianę w jakimkolwiek pomieszczeniu w domu będą wspierały nas w osiąganiu celu, pomogą utrzymać właściwy kierunek naszych myśli oraz zachować pozytywne nastawienie do danej sprawy.

Czytaj też: Obrazy wieloczęściowe - do jakich wnętrz pasują?

Polecane

pixel