Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy do wnętrz w stylu klasycznym

Klasyka w mieszkaniu

Słowo „klasyczny” budzi wiele skojarzeń, począwszy od klasyki w kontekście sztuki, muzyki, literatury, poprzez tradycję, elegancję, a skończywszy konkretnie – na antyku i sztuce starożytnej Grecji i Rzymu. Jeśli chodzi o styl klasyczny w pomieszczeniach ma on także dosyć szeroki wachlarz cech charakterystycznych. Po pierwsze, podobnie jak styl kolonialny, salon klasyczny utrzymany jest w kolorystyce czystej, jasnej, uzyskanej dzięki bieli, écru, beżowi i pastelowym, delikatnym odcieniom. Drewniane meble mogą zachować swój naturalny kolor lub zostać pokryte farbą w delikatnym odcieniu. Bardzo ważne jest, aby klasyczny salon wypełniony był harmonijnie współgrającymi elementami w postaci mebli i dodatków, a także zastosowanych wzorów, tapet, materiałów. Całość powinna być urządzona ze smakiem. To właśnie elegancja jest wspólnym mianownikiem wielu salonów w stylu klasycznym.

Salon klasyczny aranżacje

Jakie dodatki powinny znaleźć się w naszym klasycznym salonie? W zależności od tego czy planujemy skłonić się bardziej w kierunku czasów antycznych czy raczej bliżej nam do stylistyki angielskiego five o'clock czasów wiktoriańskich, będziemy szperać w innych działach z dekoracjami do salonu. Jeśli jesteśmy miłośnikami sztuki starożytnego Rzymu bądź Grecji a do tego mamy do zagospodarowania sporą przestrzeń, możemy pokusić się nawet o rzeźby i popiersia umieszczone na eleganckim cokole. Jednak jeśli jest to zbyt śmiały dekoracyjny krok, proponujemy obrazy klasyczne, przedstawiające rzeźby, posągi, czy antyczne statuy. Dodatkowo w naszej ofercie posiadamy obrazy do salonu klasycznego, przedstawiające style architektoniczne antyku.

Jaki inny obraz do salonu klasycznego?

Jeśli klasyczny obraz na ścianę, w swej tradycji sięgający antyku, nie jest naszym wymarzonym dodatkiem do salonu w stylu klasycznym, mamy jeszcze sporo innych propozycji. Idealnym rozwiązaniem do eleganckiego, harmonijnie urządzonego, jasnego wnętrza będą klasyczne obrazy kwiatów, subtelne kobiece akty, wizerunki ptaków czy motyli. Ważne jest, aby estetycznie współgrały z pozostałymi elementami klasycznego salonu. I nie chodzi jedynie o temat dekoracji ściennej, ale także jej ramy.

 

 

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:167
pixel