Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Rafael Santi - Madonna Syksytńska - 50x70 cm - G92568
Kliknij, aby powiększyć

Rafael Santi - Madonna Syksytńska - 50x70 cm - G92568

Jak dokonać zakupu?
  • Rafael Santi "Madonna Syksytńska"
  • Wysokiej jakości obraz wydrukowany na płótnie.
  • Obraz gotowy do zawieszenia.
  • Płótno jest naciągnięte na blejtram, a boki są zamalowane.
  • Reprodukcja Płótno 50x70cm
112,00 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 10 dni od zakupu bez podania przyczyny
Bezpieczne zakupy
Symbol
G92568
Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?Sprawdź najczęściej zadawane pytaniaSkorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer+48 533 977 669
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

INSPIRACJE

Wielka trójka renesansu – Rafael Santi
Energia twórcza wielkiej trójki renesansu jest legendarna. Przed nami ostatni malarz tej nadzwyczajnej grupy. Rafael Santi był najmłodszy z tria, ale w niczym nie ustępował da Vinciemu i Michałowi Aniołowi. Podobno urodził się w Wielki Piątek i zmarł 37 lat później, również w Wielki Piątek. W zbieżności dat doszukiwano się potwierdzenia jego boskości. Bo talent Santiego był niewątpliwie nie z tego świata. Powiedzieć o nim „geniusz” to nie powiedzieć nic. Zasłynął z obrazów, przedstawiających Matkę Boską z Dzieciątkiem, jednak na uwagę zasługują nie tylko Madonny Rafaela. Sprawdźcie, co jeszcze!
 
Zobacz więcej
Giulio Romano – opoka Mantui
Giulio Romano – wybitny włoski architekt i malarz, przedstawiciel manieryzmu. Był wyjątkowo zdolnym uczniem i prawą ręką słynnego Rafaela Santi. To właśnie on po jego śmierci dokańczał jego dzieła. Jego sława obiegła Włochy, a książę Mantui przez kilka lat prosił go o to, aby został jego nadwornym malarzem. Kiedy w końcu się zgodził, uczynił z miasteczka prawdziwe dzieło sztuki. Zasługi Romano były wielkie! Z ciekawostek, na zachętę powiemy, że we wszystkich dziełach Szekspira nie pada ani jedno nazwisko renesansowego artysty, prócz... Giulio Romano. I jeśli to nie wystarczy, żeby przekonać Was, że Giulio Romano wielkim malarzem był, to zapraszamy do dalszej lektury!
Zobacz więcej
Pietro Perugino
Nazwisko włoskiego malarza Pietro Perugino jest raczej nieznane przeciętnemu odbiorcy sztuki. Dziwi to nie tyle dlatego, że pozostawił po sobie dzieła godne uwagi. W historii wielu było takich malarzy. Jednak mało kto wie, że Perugino był nauczycielem wielkiego Rafaela Santi! I bynajmniej nie była to jedyna sławna postać z kręgów, którymi otaczał się malarz. O całym artystycznym tyglu zgromadzonym wokół postaci naszego bohatera opowiemy w dzisiejszym wpisie. Naturalnie, nie zabraknie także informacji o jego najważniejszych dziełach i wydarzeniach z życia. Zapraszamy!
Zobacz więcej
Zawładnąć cieniem – Masaccio
Włoski malarz Masaccio uznawany jest za pioniera renesansu. Jego kariera była krótka, choć jej treść miała wielki wpływ na późniejsze malarstwo włoskiego cinquecenta. W stosunku do dotychczasowych osiągnięć sztuki, Masaccio był nowatorem w wielu kwestiach. Zapoczątkował stosowanie światłocienia, wprowadził do malarstwa trójwymiarowość i perspektywę. Dla współczesnych mu artystów był malarzem wielkiego formatu. Dziś też jest doceniany jako ten, który w sztukach plastycznych zręcznie i z uporem przecierał szlaki formy i stylu. Dowiedzmy się zatem kim był Masaccio i jakie główne dzieła po sobie pozostawił!
 
Zobacz więcej
Simone Martini – szkoła sieneńska
Włoscy malarze potrafili zamknąć w swoich dziełach nadzwyczajną mistykę. Ich mistrzostwo i arcydzieła podszyte są swego rodzaju intymnością, magią, tajemnicą... Dlatego przeniesiemy się teraz do Italii i pozostaniemy w niej przez kilka najbliższych wpisów.
 
„Jako jedyny mógł stanąć do walki o berło z Giottem” – tak mówiono o naszym dzisiejszym bohaterze. Należący do szkoły sieneńskiej, słynny malarz włoski Simone Martini wprowadził do malarstwa religijność nowego typu, choć skala jego zainteresowań nowatorsko wykraczała poza tematy religijne. Malował z fantazją, bogato i swobodnie. Obok jego „Zwiastowania” w Galerii Uffizi we Florencji nie sposób przejść obojętnie! 
 
Zobacz więcej
Wielcy artyści baroku – Nicolas Poussin
Jeden z poetów włoskiego baroku, Giambattista Marino powiedział o nim, że to „młodzieniec obdarzony diabelską pasją”. Wielu nazywało go malarzem-filozofem, bowiem jako jedyny w swojej epoce swoje dzieła podporządkowywał surowym teoriom. Nicolas Poussin wypracował własny, niepowtarzalny styl. Stworzył francuską interpretację antyku, różną od znanego, włoskiego podejścia do starożytności. Mimo, iż był z pochodzenia Francuzem, to swoje twórcze życie związał z Rzymem. Większość jego prac to obrazy o tematyce mitologicznej i religijnej. Sprawdźmy zatem, jakie były najważniejsze dzieła Poussina oraz jak rozwijała się jego kariera.
Zobacz więcej
pixel