Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaki obraz na ścianę w salonie?

2019-02-02
Jaki obraz na ścianę w salonie?Aranżacja salonu to trudne zadanie. Pokój dzienny to bowiem pomieszczenie, które w nowoczesnym mieszkaniu pełni wiele ról. Musi sprawdzić się jako miejsce spotkań,  w którym domownicy przyjmują gości, w wiązka z czym istotna jest estetyka oraz modne i funkcjonalne wyposażenie. Równocześnie ma pozostać „serem” domu – przytulną przestrzenią, w której każdy z mieszkańców może wypocząć, popracować czy zjeść posiłek. Motyw przewodni, styl czy umeblowanie to ważne czynniki, ale wszystko to podkreślić mogą tylko sprytnie wkomponowane detale, jakimi bez wątpienia są obrazy olejne. Jaki obraz powiesić na ścianie w salonie?

Jaki obraz na ścianę do salon w stylu skandynawskim?

Salon w stylu skandynawskim to przestrzeń nowoczesna o minimalistycznym wydźwięku, stonowanej kolorystyce i dużym nasyceniu naturalnym światła. Króluje tu geometria zarówno jeśli chodzi o meble, jak i dodatki. Od typowo minimalistycznego wnętrza odróżnia je jednak ciepło, oraz harmonia płynące z popularnej obecnie filozofii „hygge”. We wnętrzu skandynawskim świetnie sprawdzą się obrazy abstrakcyjne do salonu w jasnych barwach. Do bieli i szarości  pasować będą zielono-niebieskie odcienie. Alternatywą dla abstrakcji mogą zostać inne obrazy nowoczesne o geometrycznych kształtach z motywami zwierząt i roślin.

Obrazy Jarosława Jaśnikowskiego idealne do salonu w stylu industrialnym

Zupełnie inaczej spojrzymy na obrazy do aranżacji loftowej lub industrialnej. Jeśli salon stylizowany jest na post przemysłowe wnętrze, warto w dodatkach nawiązać do nieco surrealistycznych motywów np. steampunku. Obrazy olejne do salonu przestawiające maszyny parowe, sterowce czy lokomotywy z ubiegłego wieku, idealnie podkreślą industrialny, nieco magiczny klimat loftu.  Obrazy Jarosława Jaśnikowskiego idealnie spełniają takie założenie. Realizm magiczny promowany przez artystę, magnetyzuje. Tego rodzaju stylowe obrazy do salonu loftowego,  nie pozwolą sobie na obojętność żadnego gościa. Jeśli Twórczość Jarosława Jaśnikowskiego nie do końca odpowiada wymaganiom, które stawiamy przed loftowym wnętrzem, interesującą alternatywę jest artystka Tamara Łempicka. Obrazy malarki jak chociażby Tamara w zielonym Bugattim czy La Musicienne wniosą do wnętrza salonu klimat lat 20-stych ubiegłego wieku.

Obrazy ścienne do minimalistycznego salonu

Nowoczesny salon w minimalistycznym stylu daje wiele możliwości dekoracji. Mamy do dyspozycji chociażby obrazy do salonu czarno białe stylizowane na fotografie lub reprodukcje prawdziwych zdjęć. Podobnie jak do wnętrza skandynawskiego, tak również i tutaj sprawdzą się obrazy abstrakcyjne oraz szeroko pojęte motywy geometryczne. Nowoczesne obrazy do minimalistycznego salonu to także akty kobiece, które wymagają jednak od właścicieli pewnej dozy odwagi. Jeśli chcemy, żeby dodatki były bardziej stonowane i grzeczniejsze, to lepiej wybrać obrazy do salonu feng shui pełne mądrości wschodu, a nawet obrazy dzielone, które częściej stosuje się w sypialniach.  

Czytaj też: Co wybrać na ścianę do sypialni?

Polecane

pixel