Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy orientalne

Wiesz, jak sztuka orientu doskonale komponuje się ze współczesnym wnętrzem? Obrazy i reprodukcje z państw Dalekiego Wschodu nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością jak dzieła wielkich mistrzów malarstwa, jednak w żadnym wypadku nie oznacza to, że nie są warte uwagi. W tym dziale przeważają motywy chińskie, hinduskie, tureckie, buddyjskie, egipskie i japońskie. Druki komputerowe przedstawiające sztukę orientalną mogą wykorzystać chociażby właściciele restauracji chińskich czy wietnamskich przy aranżacji swojego wnętrza. Warto jednak mieć na uwadze, że nie jest to warunek - przepiękne, minimalistyczne dzieła Wschodu będą wyglądać wspaniale naprawdę w każdym wnętrzu.

Obrazy orientalne do Twojego domu

Chyba każdy miłośnik sztuki kojarzy najsłynniejszy obraz japońskiego artysty Hokusaia, jakim jest Wielka fala w Kaganawie (znana również pod takimi nazwami jak “Wielka fala” czy nawet po prostu “Fala”). Mało kto jednak wie o niej coś więcej, a przecież niepoznana sztuka Dalekiego Wschodu jest niezwykle fascynująca. Wielka fala to nie obraz malowany klasyczną techniką pędzla i farby - to drzeworyt w stylu ukiyo-e. Nie jest prehistorycznym dziełem, ani nawet bardzo wczesnym. Powstał ok. 1831, w późnym okresie Edo, i był pierwszą pracą stworzoną w cyklu trzydziestu sześciu widoków na górę Fudżi. Sztuka orientu funkcjonuje zupełnie inaczej niż znana nam dobrze europejska i skrywa mnóstwo tajemnic, które warto odkrywać, by lepiej poznać Wschodnią kulturę.

Sztuka orientalna, która Cię zachwyci

Nie każdy obraz jest drzeworytem Hokusai. Tyle stylów i charakterów, ilu artystów. Może spodoba Ci się “Czerwony smok”, prawdziwa klasyka Wschodu, albo “Japonka”, która cudownie wpasuje się ze swoim minimalizmem do nowoczesnego domu czy nawet restauracji? Sztuka japońska i nie tylko oferują także mnóstwo kaligraficznych dodatków, chociażby takich jak “Japońska pieśń”. Spróbuj odkryć obrazy orientalne na nowo!

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:42
pixel