Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Leonardo da Vinci Obrazy

Leonardo da Vinci: obrazy mistrza

Zacne miejsce wśród wielkich mistrzów malarstwa zajmuje włoski geniusz Leonardo da Vinci. Ten człowiek renesansu zdecydowanie wyprzedał epokę, w której żył. Już za życia uznawano go za wielkiego mistrza. I mamy tu na myśli nie tylko obrazy Leonarda da Vinci. Był on również rzeźbiarzem, matematykiem, wynalazcą, anatomem, pisarzem. I to nie wszystkie jego profesje! Człowiek wszechstronny jak na mistrza renesansu przystało. Będąc doskonałym inżynierem zaprojektował szkice i prototypy śmigłowców czy czołgów. Niewątpliwie jego intelekt wyprzedzał o kilka epok czasy, w których żył, czego dowodem są malowidła Leonarda da Vinci.

Dzieła Leonardo da Vinci znane na całym świecie

To jednak niezrównany talent malarski przysporzył Leonardo ogromnej popularności. Był zapraszany na dwory królewskie i traktowany jako człowiek wybitny. Jako malarz zasłynął zwłaszcza dzięki obrazom „Mona Lisa” oraz „Ostatnia wieczerza”. Pierwszy z nich, inaczej zwany „La Gioconda” zdobi ściany Luwru. Przedstawia żonę kupca z Florencji, Francesca Gioconda. Obraz „Mona Lisa” uznawany jest słusznie za arcydzieło światowego malarstwa. Twórczość - obrazy Leonardo da Vinci - obfituje w wielkie dzieła. Innym znanym obrazem wielkiego mistrza jest „Dama z łasiczką”. Zwana także „Damą z gronostajem” zalicza się do najcenniejszych obrazów, które można podziwiać na terenie naszego kraju. Ten przedstawiający kochankę Ludwika Sforzy obraz można podziwiać w Muzeum Narodowym w Krakowie. „Człowiek Witruwiański” Leonardo da Vinci to kolejne dzieło rozpoznawane na całym świecie. W twórczość tego włoskiego malarza wielu dopatruje się tajemnic i ukrytych znaczeń. Dzieła tego artysty zostały wykorzystane w książce „Kod Leonarda da Vinci”, na podstawie której powstał również film. To jeszcze bardziej rozpowszechniło zainteresowanie obrazami da Vinci. W naszej galerii znajdziecie Państwo reprodukcje olejne wybranych dzieł tego artysty.

Zobacz także dzieła innych wielkich mistrzów dostępne w naszej ofercie, takie jak np. obrazy Monetaobrazy Wojciecha Kossaka.

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:5
pixel