Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Polscy malarze

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:38

Słynni Polscy malarze i ich obrazy w sklepie Twoja-sztuka.pl

W kategorii "Polscy malarze" w Twoja-sztuka.pl znajdziesz szeroki wybór obrazów olejnych, a wśród nich dzieła takich wybitnych artystów jak Jacek Malczewski, Władysław Ślewiński, Leon Wyczółkowski czy Alfred Wierusz-Kowalski. Zapraszamy do poznania charakterystycznych cech ich twórczości oraz odkrycia ich najpopularniejszych dzieł.

Władysław Ślewiński - obrazy, życie i twórczość

Polski malarz będący przedstawicielem nurtu młodej Polski. Niewiele osób wie, że był kuzynem Józefa Chełmońskiego. Pod koniec XIX wieku, ze względów zadłużeń podatkowych, Ślewiński wyemigrował do Paryża, gdzie rozwijał talent. W tym czasie ciężko było w Polsce zarabiać na malarstwie olejnym, nie mając swoich mecenasów sztuki. Obrazy Ślewińskiego to przede wszystkim pejzaże natury, marynistyka, charakteryzujące się spłaszczoną, mocno surową formą. Najbardziej znane obrazy Władysława Ślewińskiego to: Czesząca się kobieta, Morze wiosną i Sierota z Poronina.

Jacek Malczewski - obrazy, życie i twórczość

Był przedstawicielem nurtu symbolistycznego w malarstwie polskim. Urodził się w Radomiu, w starej szlacheckiej rodzinie. Studiował w Paryżu, by po 2 latach wrócić i ulepszać swój warsztat pod okiem Jana Matejki. Obrazy Jacka Malczewskiego charakteryzował często występujący w nich motyw śmierci, który wynikał z tego, że nie mógł pogodzić się z utratą kochającego ojca. W 2013 roku obraz Jacka Malczewskiego "Polski hektor" został sprzedany za niecałe 3 mln złotych. Najważniejsze dzieła Jacka Malczewskiego to: Zatruta Studia, Hamlet Polski, Portret Aleksandra Wielopolskiego i Melancholi.

Leon Wyczółkowski - obrazy, życie i twórczość

Leon Wyczółkowski to niezwykle wszechstronny artysta, zajmujący się zarówno malarstwem, jak i rzeźbą oraz grafiką. W jego twórczości można odnaleźć zarówno motywy pejzażowe, jak i portretowe, a także ciekawe eksperymenty z techniką. W naszej ofercie znajdziesz jego najsłynniejsze dzieła, takie jak: "Brodzący rybacy", "Giewont w Tatrach", "Przedwiośnie" czy "Portret matki".

Alfred Wierusz Kowalski - obrazy, życie i twórczość

Alfred Wierusz-Kowalski to przedstawiciel malarstwa realistycznego, który swoje obrazy często poświęcał wizerunkom zwierząt i scenom z życia ludzi na wsi. Jego prace cechują się nie tylko doskonałą techniką malarską, ale również pięknym, naturalistycznym ukazaniem ludzkich emocji i relacji z przyrodą. W Twoja-sztuka.pl znajdziesz takie obrazy jak: “Myśliwy”, “Wilk” , “Napad Wilków”, “Sanna”, "Wypas na Podhalu", "Pasterka" czy "Ostatnia wieczerza w stodole".

Wybitni polscy malarze na Twoja-sztuka.pl - sprawdź ofertę!

Zapraszamy do odkrycia najsłynniejszych dzieł polskich artystów oraz poznania ich charakterystycznych cech. W naszym sklepie znajdziesz reprodukcje ich obrazów oraz wiele innych dzieł polskiej sztuki.

Oto kilka informacji na temat innych znanych polskich artystów, których prace można znaleźć w kategorii "Polscy malarze" na stronie Twoja-sztuka.pl:

  • Aleksander Gierymski był artystą okresu pozytywizmu, znany z realizmu i pejzaży miejskich oraz obrazów ukazujących życie codzienne.
  • Apoloniusz Kędzierski to malarz i grafik związany ze szkołą krakowską, którego prace charakteryzują się romantyczną atmosferą i ciemną kolorystyką.
  • Wojciech Gerson to artysta okresu historyzmu, specjalizujący się w malowaniu scen batalistycznych i historycznych, a także pejzaży i portretów.
  • Władysław Czachórski był malarzem związany ze szkołą monachijską, specjalizującym się w malowaniu scen mitologicznych i historycznych, a także portretów.
  • Roman Kochanowski był artystą żyjącym na przełomie XIX i XX wieku, znany z pejzaży i portretów, a także obrazów ukazujących życie codzienne.
  • Stanisław Zawadzki to malarz, grafik i ilustrator, którego prace charakteryzują się ekspresyjnym stylem i silnymi kontrastami. Znany jest przede wszystkim z ilustracji do książek dla dzieci i młodzieży.

Zobacz także:

Obrazy Stanisława Wyspiańskiego

pixel