Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy religijne

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:206

Obrazy religijne, ikony i nowoczesne malarstwo sakralne

Malarstwo religijne to kategoria niezwykle rozpowszechniona w kulturze i sztuce. Obrazy o tematyce religijnej stanowią znaczną część dorobku znanych malarzy. Artyści od wieków z upodobaniem sięgają do ksiąg Starego i Nowego Testamentu, szukając w nich inspiracji dla swoich dzieł. Obrazy religijne przedstawiają zazwyczaj Jezusa Chrystusa, Matkę Boską, sławnych świętych, papieży, czy anioły.

Z uwagi na tak dużą popularność tematyki malarstwa sakralnego, artystycznych przedstawień postaci i scen biblijnych oraz ogromne zainteresowanie obrazami świętymi wśród naszych klientów i klientek stworzyliśmy osobną kategorię obrazów olejnych religijnych malowanych ręcznie z wielkim kunsztem i starannością. Jesteśmy przekonani, że w naszym sklepie z obrazami religijnymi znajdziesz wiele ciekawych płócien, które staną się zarówno namacalną, jak i duchową ozdobą Twojego wnętrza. Misterne i wierne reprodukcje słynnych obrazów religijnych będą także doskonałym pomysłem na prezent na chrzest, komunię, bierzmowanie, a także Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy do zapoznana się z naszą bogatą kolekcją dzieł, które zachwycają maestrią pędzla i doskonałą jakością materiałów!

Sklep z obrazami religijnymi na płótnie Twoja-sztuka.pl

Obrazy religijne nowoczesne to tylko jeden z segmentów sklepu z dziełami sztuki Twoja-sztuka.pl. Na rynku działamy od 2015 roku. Każdy dzień istnienia naszej platformy był pełen wyzwań, inspiracji, wprowadzania innowacji, dbałości zarówno o jakość produktów, jak i obsługi. Mimo lat doświadczeń nie spoczęliśmy na laurach, dlatego na bieżąco uzupełniamy nasz asortyment o nowe, ciekawe pozycje, w tym również o obrazy religijne ręcznie malowane i obrazy religijne reprodukcje drukowane. Staramy się odpowiadać błyskawicznie na potrzeby naszych klientów i klientek. Ich satysfakcja jest bowiem naszą satysfakcją. 

Klasa naszych obrazów olejnych sakralnych to połączenie talentu i wykształcenia artystów polskich Akademii Sztuk Pięknych oraz wysokiej jakości materiałów: farb, płócien i ram. Gwarantujemy, że każdy obraz religijny na sprzedaż dostępny w naszym sklepie jest dziełem tworzonym z pasją i dokładnością mistrzów. 

Bogaty wybór dzieł jest niewątpliwą zaletą naszego sklepu. Podobnie jak stosunkowo niska cena produktów w relacji do wysokiej jakości zarówno materiałów jak i samej techniki wykonania. Złożenie zamówienia jest bardzo proste. Gwarantujemy też, że dokładamy starań, aby zamówione obrazy religijne na płótnie były dobrze zapakowanie i dotarły do Ciebie w nienaruszonym stanie.

Matka Boża Karmiąca, Ukrzyżowanie, Święty Franciszek, czyli co znajdziesz w naszej ofercie

Każdy z nas ma różne upodobania i doskonale wiemy, że wybór obrazów świętych na ścianę nie jest wcale szybkim i łatwym procesem. Ale uważamy też, że dużo lepiej, jeśli oferta dzieł jest bogata, niż gdyby nasi klienci i klientki nie mieli z czego wybierać! Zadbaliśmy zatem o to, aby współczesne obrazy religijne dostępne w sklepie Twoja-sztuka.pl były różnorodne pod wieloma aspektami. 

W naszej galerii obrazów religijnych znajdziesz takie propozycje, jak:

 • obrazy chrześcijańskie w klasycznych i ozdobnych ramach;
 • obrazy świętych i błogosławionych w passe-partout;
 • propozycje saute, czyli wersje pozbawione obramowania;
 • obrazy Jezusa, obrazy Matki Boskiej przypominające rozwinięty zwój papirusu;
 • dzieła czarno-białe i kolorowe;
 • płótna pojedyncze, podwójne i tryptyki;
 • obrazy religijne duże, średnie i małe.

Oprócz tego zadbaliśmy o różnorodną tematykę religijną w malarstwie. Znajdziesz u nas m.in.:

Co to jest malarstwo religijne?

Malarstwo religijne to forma sztuki, której przedmiotem są postaci i sceny z Biblii, przypowieści, żywotów świętych, nauk papieskich, postanowień soborów oraz doświadczeń społeczności lokalnych (jak np. objawienia). Niektóre z dzieł przeznaczone są do miejsc publicznego kultu religijnego (kościoły, świątynie, sanktuaria), a inne do użytku prywatnego. W malarstwie sakralnym wyróżniamy wiele form i technik. Są to m.in.:

 • obrazy religijne na płótnie, desce i papierze;
 • freski;
 • mozaiki;
 • witraże;
 • malarstwo ołtarzowe;
 • ikony i ikonostasy;
 • modlitewniki i inne ozdabiane pozycje drukowane.

Religijne obrazki malowane na płótnie są bardzo popularną dekoracją ścienną w mieszkaniach. Olejna postać aniołka sprawdzi się w pokoju dziecka, zaś obraz Świętej Rodziny może stanowić doskonały dodatek do salonu lub przedpokoju. Z pewnością wniesie on do pomieszczenia ciepło i opiekę sił wyższych. Stare obrazy religijne powieszone na ścianach drewnianego domu w stylu rustykalnym pomogą stworzyć niepowtarzalny klimat przytulności i duchowości. Pamiętaj o odpowiednim, ciepłym oświetleniu obrazu religijnego. Pozwoli to wydobyć z niego właściwy mu mistycyzm i boską tajemnicę. 

Krótka geneza malarstwa sakralnego

Boom na tematy religijne w malarstwie rozpoczął się już w czasach średniowiecznych. Ta epoka silnie zwracała się ku Bogu, dlatego też trudno się dziwić, że motywy biblijne zdominowały różne dziedziny sztuki. Na wschodzie Europy powstawały liczne ikony, a w centralnej i zachodniej części malowano obrazy świętych na deskach. W czasach renesansu nastąpił zwrot i zeświecczenie sztuki. Obrazy religijne nie były już tak popularne, choć nadal wykorzystywano tematy ze Starego i Nowego Testamentu. To w tym czasie powstały słynne obrazy religijne, takie jak: "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, "Sąd Ostateczny" Michała Anioła, czy "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci.

W okresie baroku motywy religijne ponownie wróciły na tapet. W tym czasie powstawały duże płótna, oparte na żywej kolorystyce i efektownej grze światła i cienia. Do znanych obrazów religijnych tej epoki zaliczymy m.in. "Zdjęcie z krzyża" Rubensa, "Apoteozę św. Ignacego" autorstwa Andrea Pozzo oraz "Wskrzeszenie Łazarza" Caravaggia. 

W czasie rokoko, klasycyzmu i realizmu tematyka religijna zeszła na drugi plan, by ze zdwojoną siłą powrócić w malarstwie XIX-wiecznych prerafaelitów. Szczególnie upodobał ją sobie Gabriel Rossetti, upatrując w malarstwie sakralnym odnowy społeczności religijnej.

Słynne obrazy religijne – nasze TOP 5

W naszym sklepie z pięknymi obrazami religijnymi stale monitorujemy popularność produktów, po to, aby dostarczać naszym klientom i klientkom dzieła, które spełniają ich oczekiwania. Poniżej prezentujemy listę TOP 5 najchętniej wybieranych płócien. Być może stanie się ona dla Ciebie inspiracją i pomoże w wyborze odpowiedniego obrazu religijnego na ścianę.

 1. "Jezu Ufam Tobie" 37x47 cm;
 2. "Chrystus – Jezus modlący się" 27x32 cm;
 3. "Papież Jan Paweł II – Nasz Święty" 37x47 cm;
 4. "Matka Boska Częstochowska" 64x84 cm;
 5. "Ostatnia Wieczerza" 75x105 cm.

Obrazy dewocjonalia i ikony – definicje

W nomenklaturze sztuki możemy wyróżnić kilka terminów związanych ze sztuką sakralną. Podstawowy to oczywiście obraz religijny. Jest to przedstawienie na płótnie, papierze, desce lub innym podłożu za pomocą farb, lub innego medium scen biblijnych, postaci ze Starego i Nowego Testamentu oraz współczesnych ważnych dla Kościoła osobistości. Obok obrazów dewocjonalia to kolejna istotna składowa tej dziedziny. Są to niewielkie przedmioty kultu, jak figurki, medaliki, malutkie chrześcijańskie obrazki, różańce itd. 

Specyficzną odmianą obrazów świętych są ikony. Wywodzą się one ze sztuki bizantyjskiej i choć ich tematyka nie różni się niczym od typowych obrazów religijnych, to są charakterystyczne dla obrządków grekokatolickiego i prawosławnego.

Celem wykorzystania dzieł plastycznych, jako elementu wyznania, jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Obrazy sakralne są bowiem bardzo czytelne i łatwe w interpretacji. Oprócz tego stanowią symboliczne świadectwo wiary posiadacza takiego dzieła oraz relikwię, do której można bezpośrednio kierować modlitwy. 

Wszystkie wymienione przedmioty są elementem kultu religijnego. W przypadku galerii Twoja-sztuka.pl są to obrazy chrześcijańskie, natomiast każde inne wyznanie także posiada taką grupę świętych przedmiotów. 

Obrazy religijne i ich autorzy, czyli Rafael, Caravaggio i inni

Są takie obrazy religijne, które rozpozna każdy. To dzieła kultowe, monumentalne. Wpisały się one na stałe do historii sztuki i stanowią perły światowego dziedzictwa kultury chrześcijańskiej. Reprodukcje obrazów religijnych, o których zaraz będziemy mówić, wiszą w wielu domach, kościołach, kaplicach i innych miejscach religijnego kultu. Oto najważniejsze w historii obrazy religijne i ich autorzy:

 • "Ostatnia Wieczerza" Leonardo da Vinci – malowidło ścienne w bazylice Santa Maria delle Grazie w Mediolanie (1495-1498);
 • "Madonna Sykstyńska" Rafael Santi – Galeria Obrazów Starych Mistrzów w Dreźnie (1513-1514);
 • "Stworzenie Adama" Michał Anioł – fresk w Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie (1511);
 • "Złożenie do grobu" Caravaggio – Pinakoteka Watykańska (1602-1604);
 • "Pieta" El Greco – Muzeum Sztuki w Filadelfii, USA (1565-1570).

Religijny obrazek lub wizerunek Matki Bożej na prezent

Choć obrazy religijne w pierwszej kolejności kojarzą nam się ze świątyniami, to w wielu domach stanowią one ważną dekorację ścienną. A skoro przydają się także zwykłym ludziom, nic nie stoi na przeszkodzie, aby uczynić z takiego dzieła podarunek dla bliskich! Jest wiele okazji, w których prezent w postaci obrazów świętych sprawdzi się rewelacyjnie. Ręcznie malowane, olejne płótna to upominek z wyższej półki. Doskonała jakość materiałów i niebywały kunszt artystyczny autorów pięknych obrazów religijnych dostępnych w ofercie sklepu Twoja-sztuka.pl bez wątpienia zachwyci obdarowaną osobę.

Obraz Maryi czy portret Chrystusa będzie doskonałą pamiątką z chrztu świętego, komunii, czy też bierzmowania. Możesz też postawić na olejny wizerunek świętego Kościoła katolickiego. Sprawdź, czyim patronem jest dana postać, aby jeszcze lepiej dopasować intencję podarunku. Na uroczystości związane z przyjęciem sakramentów najlepiej wybierać obrazy religijne oprawione w jasną, delikatną ramę. 

Jeśli szukasz podarunku na Dzień Babci czy Dzień Dziadka, to zdecydowanie warto rozważyć zakup obrazów świętych. Nowoczesne płótna czarno-białe lub kolorowe sprawdzą się doskonale w roli dekoracji ścian w pokojach osób starszych, dla których wiara ma szczególne znaczenie. W takim przypadku możesz sięgnąć po portrety papieża czy Jezusa. Obraz Matki Bożej Fatimskiej czy Archanioła Michała również ucieszy babcię i dziadka.

Pieta, Matka Boska, Serce Jezusa, czyli najpopularniejsze motywy obrazów świętych

Każda postać z Biblii może być ukazywana na obrazach religijnych na różne sposoby. Zarówno w dawnym, jak i we współczesnym malarstwie religijnym funkcjonują jednak ulubione motywy i sceny. Jeśli chodzi o obrazy Jezusa, do najpopularniejszych należą narodziny, ukrzyżowanie oraz zmartwychwstanie. Chrystus ukazywany jest także często podczas nauczania, modlitwy, czynienia cudów, błogosławienia (np. słynny obraz religijny "Jezu Ufam Tobie").

Matkę Boską artyści ukazują zwykle z Dzieciątkiem Jezus na rękach. Bardzo znanym motywem sztuki sakralnej jest także tzw. pieta. Pod tym terminem kryje się obraz lub rzeźba, ukazująca Maryję z nieżyjącym Chrystusem na kolanach. 

Obrazy religijne ręcznie malowane

Św. obrazy dostępne w galerii Twoja-sztuka.pl są ręcznie malowane. Do prac zatrudniamy najwybitniejszych artystów, kopistów, pasjonatów sztuki malarskiej. Pracują dla nas absolwenci najlepszych uczelni artystycznych w kraju. Dzięki temu masz pewność, że zamówiony obraz sakralny wyjdzie spod pędzla prawdziwego profesjonalisty. Kontrolujemy nie tylko precyzję i technikę naszych twórców, ale także dostarczamy im materiały najwyższej jakości. Chcemy mieć pewność, że produkty, które znajdziesz na naszej platformie, spełnią wszystkie Twoje oczekiwania, zarówno estetyczne, jak i jakościowe. Obrazy religijne ręcznie malowane mają swój niepowtarzalny sznyt i z pewnością wniosą do pomieszczenia ciepło i kolor oraz przyjemny klimat prawdziwej sztuki!

Chrześcijańskie obrazki w sklepie Twoja-sztuka.pl – podsumowanie

Sztuka religijna to zbiór obrazów nawiązujących do Biblii i opisanych w niej wydarzeń. Jednym z najbardziej popularnych jest np. dzień Ostatniej Wieczerzy, który był upamiętniany przez artystów wyjątkowo chętnie. Stare obrazy religijne można podziwiać w wiekowych, zabytkowych kościołach i świątyniach. Dodają one tym świętym wnętrzom mistycznego klimatu i pomagają zanurzyć się w modlitwie. W czasach współczesnych niezwykle popularne stają się obrazy świętych i błogosławionych, szczególnie w krajach, w których kultura chrześcijańska jest głęboko zakorzeniona, a więc we Włoszech, Polsce czy Meksyku.

Obrazy religijne możemy pogrupować na kilka kategorii. Najprościej podzielić je na portrety i sceny rodzajowe. Nasz sklep proponuje zaś Państwu podział na obrazy Jezusa, Maryi, papieża Jana Pawła II, papieża Franciszka. Pozostałe obrazy religijne na płótnie umieściliśmy w kategorii „Inne religijne”. W tej osobliwej galerii znajdują się obrazy świętych, księży czy aniołów. Osobną zakładkę stworzyliśmy też dla motywu Drogi Krzyżowej. Serie tych dzieł zdobią często ściany kościołów, na pamiątkę Męki Chrystusa, która dla chrześcijan ma wyjątkowe znaczenie. Obraz religijny charakteryzuje się tym, że przedstawia postacie w sposób realistyczny. Ten rodzaj sztuki stawia na realizm postaci i scen. 

Mogłoby się wydawać, że obrazy religijne dedykowane są tylko do kościołów i innych miejsc kultu religijnego. Jednak malarstwo sakralne może z powodzeniem zagościć w naszych mieszkaniach. Jeśli tylko czujemy bardzo silne przywiązanie do religii, w naszym salonie może pojawić się obraz Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej czy np. Ojca Pio. Obrazy religijne na ścianę będą manifestem naszej duchowości i wiary. Nie musimy się też martwić, czy będą pasowały do naszego wnętrza! Jeśli tematyka jest nam bliska, wystarczy dobrać odpowiednią ramę i cieszyć oko jednym z naszych obrazów religijnych na ścianę!

pixel