Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy świętych

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:36

Obrazy świętych, obrazy nawiązujące do Biblii – blisko 100 propozycji!

Motywy religijne w sztuce obecne są od wielu wieków. Stary i Nowy Testament to dla artystów niewyczerpane źródło inspiracji. Sakralne obrazy, jakie znajdziesz w tej kategorii, są bardzo różnorodne. To w dużej mierze portrety świętych, ale także religijne obrazy nawiązujące do Biblii. Historia wiary chrześcijańskiej szczyci się wieloma postaciami świętych. Znamy bardzo wiele opowieści hagiograficznych o ludziach, którzy poprzez uczynki i sposób, w jaki żyli, dowiedli swojej wielkości i zasłużyli, aby dołączyć do grona świętego panteonu chrześcijaństwa.

Mając na uwadze tak duże znaczenie wizerunków świętych w malarstwie i ogromną popularność tego typu dzieł sztuki, specjalnie dla naszych klientek i klientów stworzyliśmy galerię obrazów olejnych sakralnych malowanych ręcznie. Płótna przedstawiają wybitne postaci z historii Kościoła, upamiętniają tych, do których wierni wznoszą swoje codzienne modlitwy. Obrazki świętych patronów dostępne na naszej platformie są wykonane z wielką starannością z materiałów najwyższej jakości. Naszą ofertę cechuje różnorodność pod wieloma względami. Wierzymy, że znajdziesz tutaj św. obraz, którego szukasz: dekorację ścienną do mieszkania, obraz olejny do kościoła, prezent na chrzest, komunię, bierzmowanie, czy też Dzień Dziadka lub Dzień Babci. Zapraszamy zatem do zapoznania się z propozycjami, które umieściliśmy w naszym katalogu. 

Sklep ze św. obrazami Twoja-sztuka.pl

Malowidła i obrazki świętych patronów to tylko jedna z kategorii sklepu Twoja-sztuka.pl. Nasza platforma istnieje od 2015 roku. Od tego czasu stale pracujemy nad poszerzaniem naszego asortymenty, czego efektem jest właśnie dział z obrazami świętymi ręcznie malowanymi. Chcemy, aby nasi klienci i klientki znaleźli u nas prace, które zachwycają kunsztownym warsztatem i precyzyjnymi pociągnięciami pędzla. Dlatego też nad stroną artystyczną czuwają najlepsi absolwenci polskich uczelni plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych. Wierzymy, że świetnie wykształceni, profesjonalni twórcy są w stanie stworzyć obrazy o tematyce sakralnej, które zadowolą nawet najbardziej wysublimowane gusta. Większość prac powstaje na płótnach typu Canvas, które mają wyraziste sploty, co dodaje dziełu szyku i elegancji. 

Różnorodny asortyment jest niewątpliwą zaletą naszego sklepu. Podobnie jak stosunkowo niska cena produktów w relacji do wysokiej jakości zarówno materiałów, jak i samej techniki wykonania. Złożenie zamówienia jest bardzo proste, a każdy obraz święty malowany ręcznie jest odpowiednio zabezpieczony przed wysyłką.

Malarstwo sakralne w sklepie Twoja-sztuka.pl – co oferujemy?

Duża liczba obrazów sakralnych ręcznie malowanych dostępnych w naszym katalogu daje Ci możliwość dopasowania płótna do wymagań pomieszczenia i swoich indywidualnych potrzeb. Zadbaliśmy o to, aby nawet te same motywy można było nabyć w nieco odmiennych wersjach. W naszej galerii znajdziesz następujące obrazy z wizerunkami świętych:

 • obrazy sakralne umieszczone w ramach prostych i dekoracyjnych;
 • obrazy świętych i błogosławionych w passe-partout;
 • wersje saute, czyli propozycje pozbawione obramowania;
 • obrazy Świętej Rodziny przypominające rozwinięty zwój papirusu;
 • dzieła czarno-białe (np. Święta Rodzina - obraz czarno-biały) i kolorowe;
 • płótna pojedyncze, podwójne i tryptyki (np. tryptyk Świętej Rodziny);
 • malarstwo sakralne w różnych formatach – dzieła XXL, duże, średnie, małe.

Sakralne obrazy – krótka charakterystyka

W początkowych wiekach naszej ery wizerunki świętych w malarstwie były dość proste i schematyczne. Daleko im było do realizmu postaci. W czasach średniowiecznych powstawało wiele fresków, a ta technika nie była jeszcze dobrze opanowana przez ówczesnych artystów. Jednak z wkroczeniem na arenę malarzy renesansowych wszystko się zmieniło. Postacie stały się bardziej realne, a obrazy żywe i nasycone kolorami. Od tego czasu podejście do światłocienia, czy też kompozycji zmieniało się nieco, jednak w ogólnym rozrachunku można stwierdzić, że realizm obrazów świętych ręcznie malowanych nie został już nigdy pomijany. Czasem postaciom nadawano świecki charakter, a czasem wkładano im na głowę nimb świętości.

Jeśli chodzi o obrazy świętych patronów i obrazy nawiązujące do Biblii, było bardzo wiele motywów i historii, którymi inspirowali się malarze. Chętnie sięgali do Ewangelii, ukazując postaci związane z Jezusem Chrystusem, uczniów, apostołów, Matkę Boską, a także "niezależnych" błogosławionych i świętych Kościoła katolickiego.

Obrazki świętych patronów – popularni święci w malarstwie

Obrazy świętych patronów możemy podzielić na te, które przedstawiają postaci kanonizowane wieki temu i te, które żyły w ciągu ostatniego stulecia. Jednym z najpopularniejszych starych świętych obrazów jest przedstawienie św. Franciszka (patrona aktorów, niewidomych, ekologów i wielu innych) autorstwa Giotta. Namalował on wiele fresków, których bohaterem był ten miłośnik natury i przyjaciel zwierząt, jednak najbardziej znanym jest "Kazanie do ptaków". Oprócz tego na obrazach dawnych mistrzów pojawiali się również św. Jerzy, św. Hieronim, św. Jan Chrzciciel, św. Szymon Słupnik, św. Wawrzyniec, św. Antonina, św. Sebastian, św. Antoni i wielu innych. 

Przykładem współczesnych świętych postaci może być choćby Siostra Faustyna Kowalska, która jest uznawana za mistyczkę i wizjonerkę. Liczne objawienia, jakich doznawała za życia, spisywała w swoim "Dzienniczku". To według jej projektu i wskazówek, które otrzymała w trakcie jednego ze swoich mistycznych widzeń, miał powstać bardzo znany obraz Eugeniusza Kazimirowskiego „Jezu ufam Tobie”. W naszej religijnej wystawie nie brakuje też sakralnych obrazów z wizerunkiem Ojca Pio, czy świętego Andrzeja Boboli.

Obrazy nawiązujące do Biblii – popularne motywy

W Starym i Nowym Testamencie znajdziemy wiele przypowieści i historii, które można by z powodzeniem przenieść na płótno. Artyści przez wieki przeprowadzili jednak nieintencjonalny plebiscyt popularności. Na podstawie ilości płócien ukazujących dany temat można bowiem stworzyć listę najchętniej podejmowanej tematyki obrazów olejnych sakralnych. Do najbardziej popularnych przedstawień należą:

Obrazy olejne sakralne – popularni artyści malarze

W historii sztuki mamy cały panteon wybitnych artystów, którzy podejmowali się tworzenia obrazów o tematyce sakralnej. Gdybyśmy chcieli wymienić wszystkich, nie starczyłoby nam miejsca, a i tak wątpimy, że udałoby nam się stworzyć kompletną listę. Dlatego poniżej prezentujemy nazwiska wybranych autorów obrazów przedstawiających sceny religijne oraz portrety świętych wraz z tytułami najważniejszych dzieł:

 • Michał Anioł "Stworzenie Adama", "Ukrzyżowanie świętego Piotra", "Potop";
 • Leonardo da Vinci "Ostatnia Wieczerza", "Św. Hieronim na pustyni", "Święta Anna Samotrzeć, właśc. Dziewica z Dzieciątkiem i Św. Anną"; 
 • Rafael Santi "Św. Jerzy walczący ze smokiem", "Św. Katarzyna Aleksandryjska", "Święta Rodzina";
 • El Greco "Św. Weronika trzymająca chustę", "Męczeństwo świętego Maurycego", "Pokutująca Maria Magdalena";
 • Tycjan "Maria Magdalena";
 • Caravaggio "Maria Magdalena pokutująca", "Cud św. Antoniego", "Św. Marek w otoczeniu św. Kosmy, Damiana, Rocha i Sebastiana", "Św. Jan Chrzciciel".

Obrazy sakralne – poznaj nasze propozycje

W naszym sklepie z obrazkami świętych patronów monitorujemy popularność produktów, po to, aby dostarczać naszym klientom i klientkom dzieła nowoczesne i interesujące. Poniżej prezentujemy listę TOP 5 najchętniej wybieranych płócien z kategorii obrazów przedstawiających świętych i sceny z Pisma Świętego. Być może właśnie któryś z nich stanie się ozdobą Twojego wnętrza? 

 1. "Święta Rodzina" 37x47 cm;
 2. "Św. Faustyna" 63x84 cm;
 3. "Ksiądz Popiełuszko" 82x112 cm;
 4. "Święty Józef" 75x105 cm;
 5. "Św. Ojciec Pio" 63x84 cm.

Obrazy święte ręcznie malowane do Twojego mieszkania!

Obrazy świętych patronów to świetny pomysł na dekorację salonu, zwłaszcza jeśli życie i postawa któregoś z nich jest Ci szczególnie bliska. Bardzo znanym motywem w malarstwie religijnym są obrazy Świętej Rodziny. Jak łatwo się domyślić, przedstawiają Maryję, małego Jezusa oraz Józefa. To symbol miłości, jaka powinna być obecna w każdym domu. Może zatem warto wybrać taki obraz sakralny na ścianę, aby przypomniał nam codziennie o tych wartościach? W naszym asortymencie posiadamy także nowoczesne obrazy religijne, jak choćby właśnie wspomniany wizerunek Świętej Rodziny, zaprezentowany w postaci tryptyku. Ta propozycja sprawdzi się w bardziej nowoczesnym salonie czy jadalni. Kiedy mówimy o sakralnych obrazach, nie możemy nie wspomnieć o jednym z najbardziej znanych wątków, jakim jest obraz Ostatnia Wieczerza. To biblijne wydarzenie jest tak popularne, że znane jest nie tylko w gronie chrześcijan. Jeśli poszukujesz reprodukcji tego obrazu, zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją obrazów nawiązujących do Biblii

pixel