Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy abstrakcyjne

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:354
 • Poprzednia strona
 • 1
 • 2

Sklep z obrazami abstrakcyjnymi olejnymi – ponad 800 abstrakcji!

Obrazy abstrakcyjne to tajemnica. Zagadka, która może być rozwiązana na różne sposoby w zależności od odbiorcy. Istotą malarstwa abstrakcyjnego jest to, że każda jego interpretacja jest dobra! Dlatego też takie dzieła cieszą się niezwykłą popularnością i wyjątkowo często zdobią ściany naszych mieszkań i domów. Doskonale o tym wiemy, dlatego też w naszym sklepie Twoja-sztuka.pl znajdziesz niebywale szeroki przekrój różnego rodzaju propozycji: od obrazów abstrakcyjnych geometrycznych, poprzez pastelowe mazaje, aż po obrazy abstrakcyjne czarno-białe. Co więcej, gwarantujemy także różnorodność kształtów i rozmiarów płócien. Galeria jest bogata, dlatego wierzymy, że wybór tego jedynego dzieła sztuki będzie dla Ciebie fascynującą podróżą po zakamarkach umysłu malarzy abstrakcyjnych!

Malarstwo abstrakcyjne

Wybierając obraz do swojego domu czy mieszkania, często rozglądamy się za czymś oryginalnym i zaskakującym. Przychodzimy zatem z pomocą, prezentując Państwu zbiór naszych obrazów olejnych abstrakcji, które z pewnością będą wyjątkową dekoracją salonu czy sypialni. Ale co to jest malarstwo abstrakcyjne? Jest to nurt w sztuce współczesnej, który na początku XX wieku stał się w Europie bardzo modny. Śmiało można powiedzieć, że fascynacja tym kierunkiem w sztuce trwa do dziś.

Dekorując mieszkanie, wielu sięga po nowoczesne obrazy abstrakcyjne. Trudno się dziwić! Umiejętnie dobrana abstrakcja nie tylko ucieszy oko, ale także pozwoli na chwilę zastanowienia i przeżycie głębszych refleksji. Dla widza będzie zaproszeniem do rozmowy z wewnętrznym "ja", a jeśli chodzi o mieszkanie – stanie się ozdobą, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Nowoczesne malarstwo abstrakcyjne jako dekoracja do salonu i sypialni

Pamiętajmy, że abstrakcyjne obrazy do salonu czy też jadalni z zasady powinny być żywe, energetyczne, pełne dynamizmu, przesycenia barw. Z reguły mają cieszyć oko, radować duszę, zmuszać do oderwania się od rzeczywistości. Abstrakcja do salonu może ożywiać wystrój wnętrza, ale równie dobrze wyciszać je, za pomocą bardziej stonowanych kolorów. Obrazy abstrakcje mogą się również w ten sposób doskonale sprawdzić w sypialni, przy czym sugerujemy tutaj obrazy czarno-białe.

Obrazy na płótnie abstrakcje stanowią ważny element sztuki współczesnej, niestety, często niezrozumiałej dla dużej grupy odbiorców. Spójrzmy jednak na to z innej strony – dzieła abstrakcyjne dają bardzo duże możliwości interpretacyjne. Dla każdego dana abstrakcja może oznaczać coś innego i wzbudzać zupełnie inne emocje. Nie ulega jednak najmniejszej wątpliwości, że tego typu dekoracje ścienne idealnie współgrają ze współczesnymi aranżacjami wnętrz i dodają im artystycznej elegancji.

Obrazy abstrakcyjne – cechy charakterystyczne, po których je rozpoznasz!

Charakterystyczne cechy, które wyróżniają abstrakcje na płótnie na tle innych, tradycyjnych obrazów to m.in.:

 • odejście od założeń sztuki figuratywnej na rzecz plam, linii, kresek, kształtów;>
 • brak narzuconego tematu, pozostawienie przestrzeni do własnej interpretacji;
 • komunikatem jest wrażenie, napięcie pomiędzy poszczególnymi elementami obrazu;
 • duże zróżnicowanie kolorystyczne;
 • duża dynamika;
 • energetyzm kompozycji;
 • przykuwające wzrok barwy;
 • oderwanie od świata rzeczywistego;
 • odejście od naśladowania natury przy jednoczesnym inspirowaniu się nią.

 

Współczesne malarstwo abstrakcyjne nie jest dla każdego. Nie chodzi jedynie o upodobania! Po prostu są style, w których się nie sprawdzi (np. typowo rustykalny). Jednak jest wiele kierunków w aranżacji wnętrz, które przyjmą obrazy abstrakcyjne olejne z otwartymi ramionami. Oto one:Styl nowoczesny. Opiera się on głównie na stonowanych barwach i elegancji. Obraz olejny nowoczesny z zacięciem abstrakcyjnym, utrzymany w żywej kolorystyce będzie rewelacyjnym sposobem na ożywienie pomieszczenia.Styl industrialny także pokochał abstrakcje! Dlatego też bardzo często można zobaczyć je na ścianach poprzemysłowych loftów. Styl skandynawski. W zależności od tego, jaka barwa dominuje w mieszkaniu, postaw na czarno-białą lub pastelową abstrakcję na płótnie.Są także obrazy, które idealnie wpiszą się w ramy stylu glamour. Musisz jednak zadbać o to, aby na płótnie pojawiły się odcienie czerni, srebra lub złota. Sprawdź np. abstrakcję olejną "Konstelacje".Delikatne, pastelowe abstrakcje malarskie doskonale łączą się z założeniami stylu romantycznego.Jeśli zatem Twoje wnętrze urządzone jest w którymkolwiek z tych stylów, śmiało sprawdź, jakie propozycje oferujemy w naszym katalogu i kup egzemplarz, który najbardziej przypadnie Ci do gustu!

Ręcznie malowane abstrakcyjne obrazy – do jakiego pomieszczenia?

Abstrakcję w malarstwie cechuje uniwersalność, jeśli wziąć pod uwagę typ pomieszczenia, którego ozdobę ma stanowić. Jest to ten rodzaj sztuki, który świetnie prezentuje się w dowolnym miejscu. Dlatego też oprócz salonu czy sypialni obrazy olejne abstrakcyjne mogą zawisnąć np. w przedpokoju, czy kuchni. Jeśli chodzi o łazienkę to sam motyw nie stanowi przeszkody, jednak zdecydowanie radzimy wybrać obraz abstrakcyjny drukowany, który umieszczony będzie za szybą. Co więcej, obrazy na płótnie abstrakcje doskonale pasują do miejsc w przestrzeni publicznej, takich jak: biura, kawiarnie, puby, biblioteki, przestrzenie coworkingowe, a nawet ekskluzywne sklepy.

Jak dobrać obrazy abstrakcyjne do salonu?

Duży obraz w przestronnym, nowoczesnym salonie to dekoracyjny skarb! W pomieszczeniach o sporym metrażu drobne bibeloty i ozdoby giną. Tu trzeba wytoczyć ciężkie działa! Dlatego też najlepszym sposobem na zagospodarowanie ściany w pokoju dziennym jest powieszenie na niej obrazu. Abstrakcje na płótnie zaprezentują się w salonie doskonale, pod warunkiem że nurt, w jakim jest urządzony, wchodzi z abstrakcjonizmem w stylistyczny dialog. O tym, do jakich stylów wnętrz pasuje nowoczesne malarstwo abstrakcyjne, już mówiliśmy. Jednak kolejną ważną kwestią jest odpowiedni dobór kolorystyki dzieła. Jeśli w pomieszczeniu mamy np. czerwony zestaw wypoczynkowy, szukajmy płótna z elementami czerwieni. Jeśli z kolei we wnętrzu dominują jasne tony, warto rozejrzeć się wśród pastelowych propozycji naszego sklepu. Każde wnętrze jest inne, ale kolorowa abstrakcja z pewnością ożywi salon i doda mu animuszu.

Abstrakcje na płótnie do sypialni

W sypialni również można postawić na akcent abstrakcyjny. Mamy tutaj do wyboru dwie opcje. Pierwszą z nich są obrazy abstrakcyjne czarno-białe. Drugą – delikatne, pastelowe wizje, które wzbudzają w nas spokój. Unikajmy w sypialni jaskrawej i mocno nasyconej kolorystyki. Będzie nas pobudzać, a przecież nie o taki efekt nam chodzi! To miejsce w mieszkaniu służy bowiem głównie do nocnego wypoczynku, dlatego wszystkie dekoracje, w tym również dzieła sztuki, powinny temu sprzyjać. Obrazy olejne abstrakcje malowane na płótnie o delikatnym charakterze lub uporządkowanej kompozycji (geometria!) na pewno nam w tym pomogą. Jednocześnie dzięki nim sypialnia nabierze nowoczesnego sznytu!

Obrazy abstrakcyjne geometryczne kontra fantazyjne esy-floresy

Co do zasady obrazy abstrakcyjne możemy podzielić na dwie grupy: geometryczne i niegeometryczne. Do pierwszej należą takie style abstrakcji w malarstwie jak: neoplastycyzm, suprematyzm, optical art, Bauhaus, De Stijl, konstruktywizm i minimal art. Każdy z nich ma swoje założenia i cechy charakterystyczne, po których możemy je rozpoznać. Tego typu dzieła świetnie sprawdzają się we wnętrzu nowoczesnym. Z kolei delikatniejsze abstrakcje niegeometryczne w stylu informel czy color field painting lepiej pasują do mieszkań, urządzonych w stonowanych barwach, ale z lekką nutką fantazji i romantyzmu. Są jednak nurty aranżacyjne, np. styl skandynawski, w którym odnajdą się zarówno obrazy abstrakcyjne geometryczne, jak i kompozycje złożone z drobnych, pastelowych plamek.

Obraz abstrakcja – w ramie czy bez?

Współczesne obrazy olejne abstrakcjonistyczne lepiej prezentują się bez ramy. Dzięki temu skupiamy się głównie na emocjach, jakie wywołuje dzieło, na jego barwach, użytych kształtach, liniach i czy oddziaływaniu między poszczególnymi jego elementami składowymi.Oczywiście, jeśli masz takie życzenie, możesz oprawić abstrakcję w ramę. Proponujemy jednak wówczas wybór prostego, klasycznego obramowania, bez zbędnych ornamentów. Pamiętajmy, że abstrakcje olejne są same w sobie pracami absorbującymi uwagę i oddziałującymi na zmysły. Dodanie do nich barokowej ramy byłoby przesadne i trąciłoby kiczem. W przypadku obrazów olejnych abstrakcyjnych w ramach warto pomyśleć o dodaniu passe partout.

Najpopularniejsi malarze abstrakcyjni

Na koniec przedstawiamy znanych malarzy abstrakcyjnych! Do niedawna za bezapelacyjnego prekursora abstrakcjonizmu uznawano malarza abstrakcyjnego imieniem Wassily Kandinsky. Tworzył on wyjątkowo barwne dzieła, które oddziaływały na niemal wszystkie zmysły odbiorców. Jego sztandarowym dziełem jest "Kompozycja nr V" z 1911 roku. Jednak okazuje się, że wcześniej tą techniką posługiwała się szwedzka malarka Hilma af Klint. Już w 1907 roku stworzyła ona serię obrazów abstrakcyjnych zatytułowaną "The Ten Biggest". Do grupy założycieli kierunku abstrakcyjnego należał również autor słynnego "Krzyku" – Edvard Munch. Inni malarze, którzy parali się tą techniką, to m.in. Jackson Pollock, Paul Klee, Kazimierz Malewicz, Lucio Fontana, czy Piet Mondrian.

pixel