Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Blog

Czas na bouclé – odkryj inspiracje ze sklepów meblowych
Bouclé to najgorętszy trend wnętrzarski od kilku sezonów. Miękkie, puchate tkaniny o charakterystycznej pętelkowej fakturze podbijają serca miłośników designu na całym świecie. Jeśli szukasz sposobu na odświeżenie aranżacji swojego domu, koniecznie sprawdź ofertę sklepów meblowych. Znajdziesz tam mnóstwo inspirujących mebli i dodatków w modnym bouclé.
Czytaj więcej
Diamentowe mozaiki – znakomity sposób na odstresowanie
Wciąż poszukujemy nowych form rozrywki, które pozwolą się nam odstresować po kolejnym dniu pełnym wyzwań. Niektórzy sięgają po ulubiony serial, który mogą spokojnie oglądać z wygodnej kanapy, a inni potrzebują bardziej kreatywnego ujścia swoich negatywnych emocji. Jednym z najbardziej przystępnych dla każdego sposobów relaksu są diamentowe mozaiki. Co warto o nich wiedzieć?
Czytaj więcej
Świąteczne świece, które muszą znaleźć się na Twoim stole
Każdy, komu marzy się świąteczna atmosfera, odczuwalna już od progu domu, wie doskonale, że taki nastrój nie stworzy się sam – bez odpowiednich dekoracji bożonarodzeniowych ani rusz. Świąteczne świece to właśnie jeden z tych elementów, których w wystroju świątecznym zdecydowanie zabraknąć nie powinno. Jak wykorzystać świece w świątecznej aranżacji domu i na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze? Oto kilka wskazówek, które mogą okazać się przydatne.
Czytaj więcej
Blaski i cienie Rembrandta
Starszy od naszego dzisiejszego bohatera Peter Paul Rubens nazywany był malarzem ciała. Malarzem duszy okrzyknięto zaś kolejnego mistrza światowego malarstwa, którym był Rembrandt van Rijn. Jego metafizyczny sposób posługiwania się światłocieniem, wyjątkowa uważność i znajomość ludzkiej psychiki uczyniła z niego twórcę wybitnego. Malował portrety, obrazy historyczne, pejzaże – jednak trudno określić go jednoznacznie mianem portrecisty czy malarza historycznego. Van Rijn był czułym obserwatorem, dla którego artystyczna wizja stała ponad tradycyjnymi podziałami na kategorie. Przenieśmy się zatem do Holandii okresu baroku i przyjrzyjmy postaci tego niezwykłego artysty!
Czytaj więcej
Mark Rothko – sukces imigranta
Zajrzymy teraz na listę najdroższych obrazów świata i opowiemy o autorze jednego z nich. Dzieło o tytule „No. 6” zostało sprzedane za zawrotną sumę 193 milionów dolarów. Jego autorem był Mark Rothko. Wychowany w Ameryce malarz pochodzenia żydowskiego został zapamiętany jako autor dzieł kontrowersyjnych. Dla jednych jego obrazy były niezrozumiałe, jak cały ekspresjonizm abstrakcyjny, dla innych były to arcydzieła, wywołujące silne emocje. Opowiemy dziś o tym, jaką drogę musiał przebyć żydowski imigrant, by stać się jednym z najbardziej cenionych malarzy awangardowych na świecie!
Czytaj więcej
Diego Rivera – mąż Fridy Kahlo? Nie tylko!
Dziś opowiemy historię meksykańskiego malarza i grafika nazwiskiem Diego Rivera. Był on artystą wszechstronnym. Oprócz malarstwa zajmował się także rzeźbą i projektowaniem architektonicznym. Był działaczem politycznym ruchu komunistycznego. Jego twórczość to wypadkowa fowizmu, kubizmu i malarstwa figuratywnego. Rivera pewnie odnalazłby się we współczesnym świecie – był bowiem autorem licznych murali w miastach Meksyku. Ponadto był współtwórcą narodowego programu sztuki meksykańskiej, sięgającej do tradycji prekolumbijskich. Mimo wielu osiągnięć na polu sztuki, wciąż najbardziej znany jest jako mąż Fridy Kahlo. Właśnie dlatego chcemy, abyście poznali go jako niezależnego artystę!
Czytaj więcej
Peter Paul Rubens – malarz, rycerz, dyplomata
Postanowiliśmy zaserwować Wam dziś powrót do baroku. Powrót głośny i z pompą, bo będzie o malarzu wybitnym i znanym. Peter Paul Rubens – brzmi znajomo, prawda? Sztuka i styl tego flamandzkiego malarza były bardzo charakterystyczne, a określenie „rubensowskie kształty” towarzyszy nam do dziś. Rubens był prawdziwym erudytą, znawcą historii, mitologii, religii. Wiedzę tę zaklinał w swoich płótnach. A namalował ich bez mała 2000! To cyfra imponująca, nie tylko w kontekście epoki przełomu XVI i XVII wieku. Przejdziemy dziś przez najważniejsze punkty życiorysu tego malarza, a także opowiemy o najistotniejszych dziełach. Gotowi?
 
Czytaj więcej
Jackson Pollock – szalony taniec
Malował rzucając farbę na płótno. Wykorzystywał do tego siłę i energię całego swojego ciała, nadając rozpryskiwanemu medium ładunek emocjonalny. Proces tworzenia był dla niego niczym taniec w ekstatycznym transie. Był jednym z najbardziej jaskrawych przedstawicieli ekspresjonizmu abstrakcyjnego. Jego sztuka budziła skrajne emocje, od pełnych westchnień zachwytów po zaangażowaną krytykę. Opuścił ten świat przedwcześnie, ginąc w wypadku samochodowym. Jednak jego artystyczne poczynania zagwarantowały mu silną pozycję na kartach historii sztuki. Panie i Panowie, przed Państwem – Jackson Pollock!
Czytaj więcej
Józef Mehoffer i tajemnicza ważka
Na hasło „najsłynniejszy malarz Młodej Polski” do głowy przychodzi nam od razu Józef Mehoffer. A przynajmniej, według krytyków sztuki, powinien. Artysta ten realizował się nie tylko w malarstwie. Tworzył także grafiki oraz zapierające dech w piersiach witraże. Najbardziej znany obraz Mehoffera „Dziwny ogród” po dziś dzień jest przedmiotem zainteresowania historyków sztuki, kryje w sobie bowiem (zgodnie z tytułem) pewną tajemnicę. W dzisiejszym wpisie znajdziecie nie tylko krótką biografię tego malarza, ale również kilka teorii, pozwalających rozszyfrować zagadkę tego obrazu. Zapraszamy!
Czytaj więcej
James Whistler – ojciec i syn „Matki Whistlera”
Rozpoznawany przez wszystkich aktor Rowan Atkinson w pierwszej pełnometrażowej ekranizacji przygód pewnego pociesznego fajtłapy „Jaś Fasola: nadciąga totalny kataklizm” przypadkowo niszczy obraz „Matka Whistlera”. Dzięki tej komedii do świadomości masowej trafiło jedno z najważniejszych dzieł amerykańskiego malarza XIX wieku – Jamesa McNeila Whistlera. Pochodzący z Ameryki artysta swoje życie związał z Europą, głównie z Anglią. Już za życia stał się cenionym i nagradzanym malarzem – nie każdy artysta mógł przecież poszczycić się odznaczeniem francuskiej Legii Honorowej! Hołdował tezie „sztuka dla sztuki”, a w swojej twórczości szukał związku między muzyką a malarstwem. Czy mu się udało? Sprawdźmy!
Czytaj więcej
pixel