Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy Jezusa Chrystusa

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:43

Obrazy Jezusa Chrystusa – ponad 150 obrazów na płótnie!

W malarstwie religijnym możemy wyróżnić wiele popularnych motywów, jednak na wyjątkową uwagę zasługuje postać Syna Bożego. Obrazy Jezusa Chrystusa stanowią ogromną część naszej sakralnej galerii. W ofercie sklepu z obrazami olejnymi Twoja-sztuka.pl znajdziesz ponad 150 obrazów Jezusa. Głównie skupiają się one na wizerunku Zbawiciela, jednak posiadamy też pozycje przedstawiające Chrystusa w otoczeniu innych ludzi. Na przestrzeni setek lat w sztuce powstało wiele dzieł, które wykorzystują motyw tej jednej z najważniejszych w historii chrześcijaństwa postaci. Z uwagi na to zdecydowaliśmy się stworzyć osobną sekcję dzieł, które przedstawiają wizerunek Jezusa w najróżniejszych ujęciach. Znajdziesz tu zarówno reprodukcje znanych płócien, jak i autorskie projekty twórców współczesnych. Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem starannie wyselekcjonowanych przez nas obrazów Pana Jezusa, które zachwycają precyzyjnymi pociągnięciami pędzla i wybitnym kunsztem malarskim!

Sklep z obrazami Pana Jezusa Twoja-sztuka.pl

Obrazy Jezusa na płótnie to tylko jedna sekcja dzieł na naszej platformie z ręcznie malowanymi dziełami sztuki. Liczba wszystkich obrazów olejnych dostępnych w naszym asortymencie zbliża się do 10.000! Sklep Twoja-sztuka.pl działa na rynku już od 2015 roku i nauczeni doświadczeniem stale poszerzamy ofertę propozycji. Wszystko po to, aby nasi klienci i klientki mieli z czego wybierać! Z wielką troską dbamy zarówno o jakość materiałów, jak i dobór artystów, którzy tworzą nasze prace. Oprócz olejnych obrazów Chrystusa nasi odbiorcy mogą również zakupić piękne obrazy Jezusa obrazy drukowane na płótnie. Staramy się odpowiadać ekspresowo na potrzeby naszych klientów i klientek, dlatego w każdym miesiącu dodajemy do naszej oferty nowe płótna. 

Za renomę obrazów z Jezusem z naszego asortymentu odpowiadają dwa czynniki: wysoka jakość materiałów (płótna, farby, ramy) oraz niebywały talent i precyzja współpracujących z nami artystów. Większość z nich to absolwenci krajowych Akademii Sztuk Pięknych i innych uczelni plastycznych. Gwarantujemy, że obrazy Jezusa namalowane przez naszych twórców to dzieła kreowane z pasją i wybitną maestrią.

Obrazy z Jezusem w ofercie sklepu Twoja-sztuka.pl

Każdy z nas ma swoje osobiste preferencje, co do dzieł sztuki. Bez względu na to, czy szukasz obrazu Chrystusa mającego zdobić ściany instytucji kościelnej, czy obrazka Pana Jezusa do pokoju dziecięcego, w ofercie naszego sklepu Twoja-sztuka.pl znajdziesz bogaty wybór propozycji, które pomogą Ci dopasować wygląd i wymiary płótna do Twoich potrzeb. Aktualnie katalog liczy ponad 150 płócien, różnorodnych pod wieloma aspektami. Oto jakie obrazki Jezusa dla Ciebie przygotowaliśmy:

 • obrazy Chrystusa w klasycznych i ozdobnych ramach;
 • obrazy Jezusa w passe-partout;
 • opcje saute, czyli płótna pozbawione obramowania;
 • obrazy Jezusa – nowoczesne egzemplarze przypominające zwój papirusu;
 • obrazy Jezusa czarno-białe i kolorowe;
 • płótna o różnych wymiarach: małe, średnie, duże i XXL (polecamy korzystać z opcji filtrowania).

Wiele obrazów z naszego katalogu, które przedstawiają ten sam motyw, dostępnych jest w różnych wersjach. Przykładowo obraz Jezusa modlącego się możesz zamówić w wersji kolorowej lub monochromatycznej, w ramach zdobionych lub prostych, lub w wersji płótna bez ram. Dzięki temu ulubiony obraz z wizerunkiem Jezusa Chrystusa dopasujesz do swoich wymagań pod każdym względem.

Obrazy Chrystusa w malarstwie religijnym – geneza

Chrystus był centralną postacią chrześcijaństwa, a jego narodziny dały początek nowej erze. Przez pierwsze stulecia jego sylwetka artystyczna konstytuowała się, by w końcu około VI w. n.e. przybrać fizjonomię, którą posługujemy się po dziś dzień. Około 300 roku pojawił się pierwszy obraz Jezusa z brodą i długimi włosami. Pierwsze wizerunki Mesjasza miały tendencję do wykazywania cech etnicznych zaczerpniętych z kultur, w których powstało dzieło. Najwcześniejsze, dość prymitywne portrety Chrystusa powstawały na ścianach katakumb, tablicach gipsowych, pokrywach sarkofagów, świątynnych mozaikach itp. Najstarsza zachowana ikona na desce pochodzi z kolei z ok. VI wieku i przedstawia Chrystusa Pantokratora (Wszechmogącego). 

Choć Jezusa przedstawiano w podobny sposób od wieków, nikt tak naprawdę nie wie, jak wyglądał Syn Boży. Ciekawostką jest, że wygenerowany komputerowo w 2001 roku prawdopodobny wizerunek Chrystusa zdecydowanie różni się od tego, który stał się popularny w kulturze europejskiej. Postać posiada cechy właściwe dla mieszkańców Judei tamtego okresu, ma oliwkową karnację i bardzo ciemne włosy.

Obrazy Jezusa kiedyś i obecnie

Przechodząc do czasów malarzy, których znamy z historii sztuki, poczynając od czasów średniowiecznych, a na współczesnych kończąc, możemy zauważyć liczne zmiany w sposobie przedstawiania Mesjasza. W średniowieczu królowały zdobne, złote ikony, którym jednak daleko było do pełnego realizmu. Dopiero w czasach renesansu, kiedy artyści osiągnęli prawdziwe mistrzostwo pędzla, Jezus na obrazach był "z krwi i kości". Stare obrazy z Jezusem były monumentalnymi płótnami, przedstawiającymi sceny najważniejszych wydarzeń z jego życia. Chrystus był często jedną z wielu postaci na płótnie (np. "Ostatnia Wieczerza" Leonarda da Vinci, "Ukrzyżowanie" Tycjana, "Przemienienie Pańskie" Rafaela Santiego, czy "Odarcie z szat" El Greco). Dziś najczęściej występuje na obrazie sam. Artyści skupiają się na jego postaci oraz na tym, aby przekazać mistykę tego wybitnego nauczyciela i zbawiciela ludzkości. 

Popularne obrazy twarzy Jezusa

Osobliwymi płótnami w całym dorobku malarstwa sakralnego są dzieła przedstawiające twarz Jezusa. Obraz "Całun Turyński' jest chyba znany w każdym zakątku świata! Całun Turyński to kawałek lnianego płótna, w które według tradycji chrześcijańskiej owinięte zostało ciało Chrystusa przed złożeniem do grobu. Na tkaninie odcisnęły się zarówno ślady krwi w miejscach ran Mesjasza, jak i jego oblicze. Powstało bardzo wiele obrazów twarzy Jezusa inspirowanych tym świętym artefaktem. Inną relikwią chrześcijańską, która stała się natchnieniem dla wielu artystów, była chusta św. Weroniki. Kobieta towarzyszyła Jezusowi podczas Drogi Krzyżowej. W ciężkim momencie męki wytarła mu twarz chustą, na której według wierzeń odcisnęła się twarz Syna Bożego. Wielu malarzy sięgało i po ten temat. Słynny obraz twarzy Jezusa na podstawie tej historii z Nowego Testamentu został namalowany w XVII wieku przez Francisco de Zurbarana z Hiszpanii. 

Serce Jezusa, Chrystus na krzyżu, Jezus w koronie cierniowej, czyli znane motywy

Obrazy Pana Jezusa przedstawiają różne motywy. Zresztą podobnie rzecz ma się z obrazami Matki Boskiej. To na tyle ważne postaci, że malarze bardzo chętnie sięgali (i wciąż sięgają) po różnorodne sceny i przesławne wizerunki. Oto niektóre z motywów obrazów sakralnych ukazujących postać Mesjasza:

 • Chrystus Pantokrator – najstarszy wizerunek Jezusa, przedstawiający go w pozycji stojącej lub siedzącej. Jedną rękę ma uniesioną w geście, jakby prawił kazanie, a w drugiej trzyma świętą księgę. 
 • Najświętsze Serce Jezusa Chrystusa – jeden z najpopularniejszych obrazów Chrystusa. Przedstawia Zbawiciela z sercem na klatce piersiowej, który wskazuje na nie jedną ręką. Wiele ze znanych wizerunków przedstawiających "Serce Jezusa" znajdziesz w naszej galerii.
 • Dobry Pasterz – znana postać Mesjasza trzymającego na rękach owieczkę.
 • Jezus Chrystus w Ogrójcuobraz Jezusa modlącego się do swojego Ojca w wieczór przed pojmaniem. 
 • "Jezu Ufam Tobie" – czyli tzw. obraz Jezusa Miłosiernego. Przedstawia całą sylwetkę Syna Bożego opromienioną światłem, które sączy się z jego lewej piersi. 
 • Jezus i Samarytanka przy studni – obraz ukazujący scenę rozmowy Jezusa z Samarytanką. 

Popularne są również wizerunki modlącego się Pana Jezusa oraz liczne przedstawienia ukrzyżowania Pańskiego i obrazy Jezusa Chrystusa w koronie cierniowej

Najpiękniejsze obrazy religijne na płótnie z Jezusem – nasze TOP 5

W naszym sklepie z nowoczesnymi obrazami Jezusa stale monitorujemy popularność produktów. Wszystko po to, aby dostarczać naszym odbiorcom płótna, które spełniają ich oczekiwania. Poniżej prezentujemy listę TOP 5 najchętniej wybieranych obrazów Pana Jezusa. Być może stanie się ona dla Ciebie inspiracją i pomoże w wyborze tego jedynego, najpiękniejszego obrazu z Jezusem.

 1. "obraz olejny Jezu Ufam Tobie" (87x117 cm).
 2. "Jezus ratuje ucznia na morzu" (76x96 cm).
 3. "Chrystus Pokornego Serca" (37x47 cm).
 4. "Jezus modlący się" (27x32 cm).
 5. "Jezus Pokornego Serca" (27x32 cm).

Nowoczesne obrazy Jezusa – cechy charakterystyczne

Współcześnie Jezus przedstawiany jest możliwie realistycznie, z zachowaniem umiaru w stosowaniu kontrastów, czy mocnego chiaroscuro. Artyści starają się uchwycić te cechy Mesjasza, które są dla wierzących inspirujące i podnoszące na duchu. Dlatego też współczesne obrazy z motywem Chrystusa są łagodne, nieco melancholijne, spokojne i pełne natchnienia. Bez względu na to, jaką techniką obraz wykonano, stosuje się z reguły delikatne, subtelne barwy, które przynoszą ukojenie i nadzieję. Cechy te tyczą się głównie obrazów Jezusa na ścianach mieszkań. Nieco inaczej jest z dziełami przeznaczonymi do kościołów, klasztorów, refektarzy, sanktuariów. W takich miejscach (oczywiście w zależności od ich wystroju) można powiesić rozbudowane, kolorowe sceny, przedstawiające fragmenty Ewangelii.

Obrazy Jezusa Miłosiernego ręcznie malowane

Bardzo znane w naszym kraju są obrazy „Jezu ufam Tobie”. Autorem pierwszej wersji tego dzieła jest Eugeniusz Kazimierowski. Powstał on na podstawie wskazówek zawartych w "Dzienniczku Siostry Faustyny". Bardziej rozpoznawalne jest jednak płótno Adolfa Hyły. "Obrazy Jezu ufam Tobie" na podstawie oryginału rozpowszechnione są na całym świecie. Warto dodać, że to dzieło to znane jest również pod nazwą "Obraz Jezusa Miłosiernego". W naszej ofercie znajdziesz różnorodne wersje tego motywu. Wykonane są na wysokiej jakości płótnie z dbałością o każdy szczegół. To wierne reprodukcje oryginału, dlatego też są one naprawdę eleganckim dodatkiem do wystroju wnętrza. Co więcej, możesz wybierać spośród licznych propozycji ekskluzywnych ram, w które oprawiamy dzieła naszych utalentowanych artystów.

Obraz Jezusa modlącego się w Ogrójcu

Jednym z dość często spotykanych motywów jest obraz Jezusa w Ogrójcu. Artyści z wielką pasją i ochotą ukazywali scenę natchnionej, intymnej i poruszającej rozmowy Chrystusa z Bogiem. Syn Boży, który ma świadomość rychłej śmierci jako prawdziwy człowiek, zawierza swój los Ojcu. Jest to jedna z najbardziej wzruszających i chwytających za serce scen Nowego Testamentu. Ujęcia tego tematu podejmowało się wielu światowej sławy malarzy. Jednym z nich był El Greco, twórca okresu baroku. W 1590 roku namalował on przejmujące płótno "Chrystus w Ogrodzie Oliwnym". Motyw ten powtarzał potem jeszcze co najmniej 5-ciokrotnie. 

Innym malarzem, który zdecydował się przedstawić scenę w Ogrójcu, była Andrea Mantegna. Zrobił to wcześniej, niż wyżej wspomniany Hiszpan, bowiem po pędzel sięgnął w 1456 roku. To dzieło wielowymiarowe, przepełnione szczegółami i bogatą symboliką. Amatorów sztuki zachęcamy, aby pochylić się przez chwilę nad tym wybitnym dziełem. 

Obraz Pana Jezusa – prezent na różne okazje

Chociaż obrazy z Jezusem Chrystusem w pierwszej kolejności kojarzą się nam z wystrojem kościołów i innych instytucji chrześcijańskiego kultu religijnego, to w wielu domach są one często spotykaną dekoracją ścienną. A skoro tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby takim płótnem obdarować najbliższych. Jest bardzo dużo sytuacji, w których prezent w postaci obrazu Jezusa sprawdzi się rewelacyjnie. Pozycje dostępne w naszym sklepie to upominek z najwyższej półki. Doskonała jakość materiałów oraz perfekcyjne operowanie pędzlem przez naszych artystów gwarantuje, że obraz Jezusa na ścianie Twojego mieszkania zaprezentuje się naprawdę pięknie!

Obrazek Pana Jezusa to idealna pamiątka z wszelkich uroczystości religijnych. Chrzest, komunia, bierzmowanie – to te momenty, w których warto sięgnąć po takie dzieło. Najlepiej wybrać płótno oprawione w jasną ramkę. Oprócz tego stare obrazy z Jezusem sprawdzą się jako podarunek z okazji Dnia Babci czy Dnia Dziadka. Wybierz spokojny, miły dla oka motyw, malowany delikatnymi kolorami. W pokojach osób starszych często jest sporo bibelotów, dlatego tutaj również jasna ramka pozwoli obrazkowi Jezusa wyróżnić się z dekoracyjnego tłumu. 

Stare obrazy z Jezusem mogą być także prezentem dla właścicieli domów urządzonych w rustykalnym stylu. W towarzystwie drewnianych mebli, podłóg i stropów zaprezentują się nad wyraz klimatycznie i stylowo, a dodatkowo podkreślą przywiązanie gospodarzy do wiary katolickiej. 

Obrazy olejne z Jezusem w sklepie Twoja-sztuka.pl – zamówienie

Bogaty wybór dzieł jest niewątpliwą zaletą naszego sklepu. Podobnie jak stosunkowo niska cena obrazów Pana Jezusa, relatywna do doskonałej jakości zarówno materiałów, jak i samej techniki wykonania. Złożenie zamówienia na naszej platformie jest bardzo proste. Wystarczy dodać do koszyka wybrany obraz i przejść do opłacenia zakupów. Gwarantujemy, że dokładamy wszelkich starań, aby zamówione obrazy na płótnie Jezusa były dobrze zapakowanie i dotarły do Ciebie w nienaruszonym stanie. W razie jakichkolwiek pytań nasz zespół służy pomocą.

Zachęcamy także do zapoznania się z działem Obrazy Maryjne, gdzie znajdziesz takie dzieła, jak choćby "Matka Boska z Dzieciątkiem Jezus".

pixel