Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy Jana Pawła

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:27

Obrazy Jana Pawła II – wielkiego papieża i świętego

Kiedy w roku 1920 w Wadowicach przyszedł na świat Karol Wojtyła, nikt nie mógł wiedzieć, że stanie się on jednym z największych Polaków w historii, któremu hołd oddawać będzie cały świat. W 1942 roku zaczął studia teologiczne w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Krakowie, które działało jako tajna organizacja. Przeszedł przez wiele szczebli w hierarchii kościelnej, aby 16 października 1978 roku zostać wybranym jako papież Kościoła katolickiego.

Mając na uwadze najwyższą rangę tej postaci, a co za tym idzie, ogromne zainteresowanie płótnami z wizerunkiem papieża Polaka, stworzyliśmy osobną sekcję, w której znajdziesz różnorodne, ręcznie malowane obrazy z Janem Pawłem II. Każde pojedyncze dzieło jest wykonane z troską o detale, realizm oraz precyzyjne ujęcie niezwykłych cech charakteru Ojca Świętego. Autorami portretów są wybitni absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, dlatego mamy pewność, że to dzieła wyjątkowe, dościgające maestrii wielkich mistrzów. Jesteśmy pewni, że w bogatej ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz obrazek papieża Jana Pawła II, który stanie się zarówno realną, jak i duchową ozdobą Twojego mieszkania. Misterne i wierne obrazy olejne na płótnie będą także doskonałym pomysłem na prezent świąteczny, imieninowy, pamiątkę chrztu, komunii, bierzmowania lub upominek na Dzień Dziadka lub Dzień Babci. Zapraszamy do zapoznania się z różnorodnymi propozycjami obrazów papieża Jana Pawła 2, które zachwycają precyzyjnymi pociągnięciami pędzla i doskonałą jakością materiałów!

Sklep z obrazami papieża Jana Pawła II Twoja-sztuka.pl

Obrazy Jana Pawła II to tylko jedna z kategorii sklepu z ręcznie malowanymi dziełami sztuki Twoja-sztuka.pl. W branży działamy od 2015 roku. Przez lata pracowaliśmy na to, aby nasi klienci i klientki mogli cieszyć się nie tylko szerokim wyborem płócien, wysoką jakością obrazów, ale także sympatyczną obsługą i sprawnym procesem logistycznym. Staramy się na bieżąco uzupełniać listę propozycji, dlatego co miesiąc w naszym katalogu pojawiają się nowe, interesujące płótna. Staramy się odpowiadać w błyskawicznym tempie na potrzeby naszych odbiorców. 

Za klasą i stylem naszych portretów Jana Pawła II stoją talent i wykształcenie współpracujących z nami artystów oraz najwyższa jakość materiałów. Większość dzieł powstaje na płótnach typu Canvas przy użyciu profesjonalnych farb olejnych. Niemal każdy wizerunek Jana Pawła II na obrazie jest oprawiony w elegancką ramę. 

Obrazy Jana Pawła II w sklepie Twoja-sztuka.pl – co oferujemy?

Na platformie Twoja-sztuka.pl znajdziesz ponad 150 obrazów Jana Pawła II malowanych ręcznie. Chcemy, abyś miał/-a z czego wybierać. Niektóre płótna prezentują ten sam motyw, jednak różnią się od siebie wielkością, doborem kolorów i typem obramowania. Dzięki temu dużo łatwiej dopasujesz produkt do stylu wnętrza oraz do Twoich osobistych preferencji. 

W naszej galerii obrazów Ojca Świętego znajdziesz takie propozycje, jak:

Portret Jana Pawła II w malarstwie sakralnym

Kardynał Karol Wojtyła był pierwszym Polakiem, który sprawował funkcję zwierzchnika Kościoła katolickiego. Dzień wyboru biskupa Rzymu był dla naszego kraju wielkim świętem. Papież Jan Paweł II w ciągu swojego życia dał się poznać jako człowiek wielkiego serca. Ciepły, otwarty, a do tego dowcipny, miał świetny kontakt z wiernymi. Był nazywany papieżem-pielgrzymem, bowiem w ciągu swojego pontyfikatu odwiedził 129 krajów, niektóre kilkakrotnie. Pielgrzymki papieża do Polski były zawsze wielkim wydarzeniem. Funkcję przywódcy Kościoła katolickiego sprawował przez blisko 27 lat. Po jego śmierci natychmiast rozpoczęto proces beatyfikacyjny. Był on jednym z najkrótszych w całej historii Kościoła katolickiego. Karol Wojtyła został także kanonizowany po śmierci. 

Obrazy z wizerunkiem Jana Pawła II cieszą się ogromną popularnością. Na tych portretach papieża zazwyczaj widzimy go zamyślonego albo pogrążonego w modlitwie. Często też spotykamy obraz Karola Wojtyły, na którym emanuje radością i uśmiechem. To wizerunki papieża, który za życia porywał tłumy! Popularny jest też obraz "Jan Paweł II w objęciach Matki Boskiej". Jest on dostępny w naszym sklepie, obok 150 innych obrazów Jana Pawła 2. Namalowane zostały na podstawie autentycznych zdjęć. Nasze płótna są wręcz idealnym odzwierciedleniem pierwowzorów. W zależności od wymagań wnętrza i upodobań możesz wybrać obrazy czarno- białe, bądź kolorowe.

Obrazy z Janem Pawłem II – najpopularniejsze motywy

Do najbardziej znanych przedstawień wizerunku Ojca Świętego należą obrazy Jana Pawła II en face. Oznacza to, że postać papieża pokazana jest frontalnie, jakby patrzyła na widza. Zazwyczaj ukazuje twarz oraz część sylwetki (do pasa). Kolejna metoda zwana jest en trois quarts i ukazuje postać zwróconą do widza w trzech czwartych, tzw. niepełnym profilem. Przykładem takiego portretu Jana Pawła II jest płótno "Uśmiechnięty". W naszej galerii znajdziesz także przedstawienie typu en pied, czyli całej postaci (np. obraz papieża "Dobry Pasterz"). 

Jeśli chodzi o tematykę, to obrazy Jana Pawła 2 nie są szczególnie różnorodne, jednak autorzy starają się, aby każde płótno czymś się wyróżniało. Dlatego w naszej kolekcji znajdziesz portrety Jana Pawła 2 z różańcem w ręku, pogrążonego w modlitwie, uśmiechniętego, błogosławiącego swój lud. Poza tym ciekawymi propozycjami są obrazy Ojca Świętego w objęciach Matki Boskiej oraz na łonie natury, w górach, które tak bardzo ukochał ("Papież na łonie natury"). 

Obraz Jana Pawła 2 a portrety i obrazy olejne innych papieży

Na przestrzeni epok od średniowiecza do czasów nam współczesnych obrazy papieży przedstawiały ich jako najwyższych, dumnych dostojników Kościoła. Takie było bowiem ich zadanie – wpłynąć na zwiększenie ich estymy i uznania w oczach wiernych. Biskupi Rzymu ukazywani byli jako nobliwi mężczyźni w czerwonych szatach, z poważnymi wyrazami twarzy. Zwykle malowano ich w otoczeniu całej świty kardynałów i służby lub siedzących na zdobionych tronach. 

W przypadku obrazów Jana Pawła 2 najważniejsze dla twórców jest to, aby oddać ciepło, serdeczność i mądrość tego człowieka. Mimo tego, że po śmierci szybko ogłoszono go błogosławionym, a potem świętym, w jego postaci nigdy nie było dumy, pychy, wywyższania się. Żył prosto, mimo iż piastował najważniejszą pozycję w Kościele katolickim. Jana Pawła II nie ukazywano w towarzystwie dostojników, a jak chodził po górach, czy z uśmiechem na twarzy błogosławił wiernych.

Obrazy Ojca Świętego Jana Pawła – idealny pomysł na prezent

Obrazy i obrazki Jana Pawła II to bardzo dobry pomysł na prezent. I chociaż obrazy sakralne w pierwszej kolejności kojarzą nam się z wystrojem świątyń, to papież Polak jest dla wielu współczesnym idolem, ogromną inspiracją i ucieleśnieniem najważniejszych wartości. Dlatego też jego portrety wiszą w wielu salonach, sypialniach i pokojach dziecięcych. W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby obraz Jana Pawła 2 stał się upominkiem na chrzest, komunię, bierzmowanie, ślub, czy też prezentem na nowe mieszkanie. Babcia czy dziadek również ucieszą się z takiego portretu. Okazji, w których sprawdzi się taki podarek, jest całe mnóstwo! Pamiętaj, tylko aby dobrać odpowiedni rozmiar płótna. Postaw na taki, na który obdarowana osoba bez trudu znajdzie miejsce na swojej ścianie. Istotna jest również rama, która powinna korespondować stylistycznie z aranżacją całego wnętrza. 

Obrazy Jana Pawła 2 – wybór propozycji obrazów na płótnie

W naszym sklepie internetowym z ręcznie malowanymi obrazami olejnymi na płótnie mamy zwyczaj monitorowania popularności produktów. Dzięki temu wiemy, które płótna podobają się naszym klientkom i klientom i dobieramy nowy asortyment według ich gustów. Poniżej prezentujemy absolutne TOP 6 najchętniej wybieranych obrazów z Janem Pawłem II:

  1. Obraz olejny Jan Paweł II - 75x105 cm;
  2. Przebłaganie - 37x47 cm;
  3. Dobry Papież - 37x62 cm;
  4. Papież Jan Paweł II - nasz Święty - 27x32 cm;
  5. Jan Paweł II z różańcem - 27x32 cm;
  6. Człowiek wielkiego serca - 78x98 cm.
pixel