Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy Claude Monet

Claude Monet: obrazy wielkiego impresjonisty

Kiedy mówimy o impresjonizmie, nie bez powodu od razu przychodzi nam na myśl Claude Monet. To główny założyciel tego wyjątkowego kierunku w sztuce. Ten francuski malarz należy również do grona wielkich mistrzów malarstwa, którego dzieła rozpoznawane są na całym świecie. Pierwsze obrazy Moneta, które stały się dla niego źródłem dochodu, były karykatury. Swój talent plastyczny rozwijał w Akademii Suisse w Paryżu. Studia malarskie przerwał pobór do wojska. Po zakończeniu służby kontynuował swoją przygodę z malarstwem pod okiem Charlesa Gleyre'a. Poznał wtedy swojego późniejszego przyjaciela, Pierre'a Renoira. Ich wspólna malarska ścieżka doprowadziła do miejsca, w którym zrodził się impresjonizm.

Najsłynniejsze obrazy Moneta

Claude Monet specjalizował się w malarstwie pejzażowym. W czasach życia malarza malowanie w plenerze, prosto z natury, przy naturalnym świetle było czymś zupełnie nowym. Ciekawostką jest, że artysta swoje atelier zbudował na łódce i często pracował „na wodzie”. Stąd też pewnie zrodziły się pomysły na takie słynne dzieła jak „Nenufary” czy „Japoński mostek”. Należą one do najsłynniejszych obrazów Claude Monet. Co ciekawe, temat lilii wodnych nie pojawił się u Moneta jednorazowo. Stworzył wiele obrazów olejnych na płótnie, przedstawiających te wodne rośliny na różne sposoby. Jeśli chodzi o dzieła Claude'a Moneta to do jego sztandarowych obrazów należy „Impresja. Wschód słońca”, „Pole maków” czy „Katedra w Rouen”. Ten ostatni zasłynął w artystycznym świecie ze względu na to, iż Monet malował katedrę niejednokrotnie, zawsze z tego samego ujęcia, ale o różnych porach dnia. Zaowocowało to powstaniem grupy niezwykłych, impresjonistycznych dzieł o przykuwającej wzrok technice i wyjątkowej kolorystyce. Muzea w wielu europejskich miastach posiadają w swoich zbiorach obrazy Moneta. Można je podziwiać również w Stanach Zjednoczonych, Brazylii, Argentynie oraz Australii. Jedynym dziełem Clauda Moneta, które można obejrzeć w Polsce, to Plaża e Pourville. Zdobi ono ściany Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Sprawdź także reprodukcje dzieł innych wielkich mistrzów, np. obrazy Leonarda da Vinci czy malowidła, które stworzył Jan Vermeer.

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:17
pixel