Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie obrazy sprawdzą się w przedszkolu?

2019-02-08
Jakie obrazy sprawdzą się w przedszkolu?Żaden malarz nie korzysta z takiej ilości farb, co średniej wielkości przedszkole. Młodzi artyści codziennie tworzą dzieła niedoceniane, które już po kilku godzinach od stworzenia, ulatniają się w odmęty nicości. Dobierając obrazy drukowane na płótnie do wystroju wnętrza przedszkolnej sali warto więc stawiać na takie, które zaciekawią młodego widza i zainspirują go do wdrażania na papierze nowych pomysłów. Nie od razu Rzym zbudowano, a wśród gryzmołów i litrów wylanych farb, może narodzić się przypadkiem wielki artysta. Jakie więc reprodukcje najlepiej sprawdzą się na ścianach w przedszkolu? Jak zaaranżować przedszkolną przestrzeń w malowidła, które będą inspirować, ciekawić i pobudzać wyobraźnie? Przedstawiamy najciekawsze wydruki na płótnie na ścianę do przedszkola.

Drukowane obrazy bajkowe bezpieczne dla dziecięcej wyobraźni

Bajkowe obrazy to sprawdzony i nadal aktualny dodatek do aranżacji przedszkolnych wnętrz. W końcu trudno wyobrazić sobie lepsze motywy do tego typu placówki niż baśniowe światy. Dzieci kochają bajki, a otoczenie ilustracjami i motywami z tych najsłynniejszych dzieł literackich czy filmowych, ma dobry wpływ na młodą wyobraźnię. Bajkowe obrazki to bezpieczna, sprawdzona  i uniwersalna dekoracja do przedszkoli, którą zastosować można bez problemu w każdym miejscu.

Obrazy z samochodami jako tło do dywanu z ulicami

Jeśli bajeczne obrazy chcemy urozmaicić o coś bardziej rzeczywistego, ciekawą alternatywą mogą okazać się obrazy dla dzieci z automobilami. Nadal popularny wydaje się pogląd, że samochody są dla niego, a lalki dla niej. Wystarczy jednak spojrzeć na dzieci bawiące się w przedszkolu, żeby przekonać się na własnej skórze, że jest to zupełnie błędne myślenie. Dywany z nadrukowanymi ulicami oblegają zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Obrazy samochodów będą świetnym uzupełnieniem kącika, w którym po dywanowych drogach, dzieci ścigają się zabawkowymi pojazdami. Obrazy dla dzieci samochody, to podkreślenie charakteru miejsca tych pierwszych rywalizacji, a równocześnie szansa na zdrowy rozwój dzieci, poprzez umożliwienie najmłodszym poznania pierwszego potencjalnego hobby – motoryzacji.

Krajobrazy na płótnie rozbudzą ciekawość świata

Przedszkole to miejsce, w którym dzieci poznają pierwsze fakty o świecie. Uczą się, że jest zróżnicowany, zwłaszcza pod względem przyrody. Atmosferę zabawy warto uzupełnić o różnego typu reprodukcje z motywami natury. Obrazy przedstawiające krajobrazy górskie czy krajobrazy morskie mogą pomóc najmłodszym zobaczyć na przykładzie, jak wielki i różny od tego co widzą na co dzień, potrafi być świat. Tego rodzaju obrazy drukowane na płótnie to także najprostszy sposób na to by rozbudzić dusze przyszłych odkrywców. Podróże kształcą więc warto rozpocząć je już na etapie pierwszym przedszkolnych zajęć, a krajobraz sawanny, tundry lasu to również przydatna pomoc naukowa do omówienia mapy świata.
pixel