Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ciekawe aranżacje: Dekoracje anielskie

2018-06-16
Ciekawe aranżacje: Dekoracje anielskie

Obrazy aniołów - symbol bezpieczeństwa?

Boscy posłańcy to temat tak wdzięczny, że na pewno znajdzie się dla nich miejsce w wielu mieszkaniach. Pamiętajmy, że obrazy z aniołami nie są zarezerwowane tylko dla kościołów i miejsc świętych. Prezentują się ładnie w przytulnym salonie czy jasnej jadalni. Piękne obrazy aniołów mogą też z powodzeniem ozdobić ścianę naszej sypialni. Wizerunek tych duchowych wysłanników pełni nie tylko funkcję estetyczną, ale także z racji swej symboliki chroni nas i sprawuje pieczę nad spokojem i harmonią domostwa. Obrazy aniołów napełniają spokojem domowników, łagodzą spory i pomagają przejść przez trudy życia. Możemy wybrać jakąś drukowaną reprodukcję wielkiego mistrza malarstwa lub poszukać czegoś wśród obrazów olejnych aniołów.

Cherubiny jako popularny motyw w malarstwie

Jak już wspomnieliśmy, anioły w malarstwie występują bardzo często. Bardzo popularnym anielskim motywem są dwa cherubiny, które czuwają u stóp Matki Boskiej w obrazie „Madonna Sykstyńska” Rafaela Santi. Jest to motyw tak popularny, że zdobi już nie tylko ściany mieszkań, ale dzięki popularnej sztuce decoupage'u, również przedmioty codziennego użytku, jak szkatułki czy pudełeczka na drobiazgi. Kolejnym obrazem, który nie jest stricte religijny, ale wykorzystuje postać skrzydlatych istot z niebios jest „Narodziny Wenus” Sandro Botticellego". Po lewej stronie Wenus, możemy zaobserwować dwa malowane anioły, które podziwiają ją i pragną się do niej zbliżyć.

Anielska symbolika - aniołki jako opiekunowie dzieci

Pokoje naszych pociech powinny mieć swojego cichego opiekuna. Dlatego często wybieramy obrazki aniołków i umieszczamy je na ścianach czy komodach w pokojach naszych pociech. Obrazy aniołów dla dzieci są też bardzo chętnie wybierane jako prezent komunijny. Nic dziwnego. To wielkie wydarzenie dla młodego chrześcijanina, a takie anioły na ścianę będą długo przypomniały mu o tej podniosłej chwili. Umieszczenie w pokoju małego dziecka obrazu anioła stróża pomoże nam natchnąć to miejsce beztroską i optymizmem. Będzie on czuwał nad snem naszego synka czy córki, będzie dawał mu przyjemne odczucia spokoju i bezpieczeństwa. Popularnym motywem są też wizerunki kupidynów i amorków. Takie z pewnością przypadną do gustu trochę starszej dziewczynce czy przeżywającej pierwszą miłość nastolatce.

Figury i dekoracje z aniołami

Kolejnym pomysłem wartym uwagi są drewniane anioły do powieszenia na ścianie. To doskonała alternatywa dla obrazów. Starannie wykonane figury dekoracyjne aniołów będą ładnie prezentować się w naszym mieszkaniu, jeśli dopasujemy je do tonacji w jakiej utrzymane jest nasze mieszkanie. Wybierzmy malowane figury aniołów w takiej kolorystyce, aby pasowały do farby jaką położyliśmy w danym pomieszczeniu. W polskiej sztuce ludowej figurki z aniołami są bardzo popularne. Można je często zaobserwować u góralskich rzeźbiarzy, którzy namiętnie wykorzystują ten motyw, rzeźbiąc swoje dzieła. I nie powinniśmy obawiać się tego, że w naszym mieszkaniu powieje cepelią! Takie drewniane anioły na ścianę są tradycyjnym, ale też prostym i klasycznym dodatkiem, który nie przytłacza, nie zagracą pomieszczenia. To subtelne i ciche dobre duchy naszego domu. Takiego wiszącego anioła z powodzeniem umieścimy na ścianie nad komodą, bądź nad łóżkiem, aby strzegł naszego głębokiego, pozbawionego trosk snu. Odkryciem ostatnich miesięcy są anioły na framugę drzwi. Taka dekoracja anielska wygląda bardzo oryginalnie w pokoju naszego dziecka. Ręcznie robione anioły mają dodatkowy plus – są unikalne i jedyne w swoim rodzaju, a twórca oddaje im część siebie. Obrazy i figury aniołów to naprawdę wyjątkowe i wdzięczne dekoracje, które złagodzą wystrój mieszkania, dodadzą mu nieco ciepła, harmonii i spokoju.

Czytaj też: Obrazy religijne do domu, kościoła i kaplicy

Polecane

pixel