Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy religijne do domu, kościoła i kaplicy

2017-05-23
Obrazy religijne do domu, kościoła i kaplicyReligia i sprawy duchowe to bardzo ważna część naszego życia. Oczywiście z tak postawioną tezą nie do końca można się zgodzić, gdyż obecnie obserwujemy na całym świecie proces odejścia od Kościoła, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Polska biorąc pod uwagę praktykowanie religii jest najbardziej katolickim krajem Europy. Obywatele kraju nad Wisłą są jednolici wyznaniowo, ponad 91% z nas to katolicy. W Polsce mamy obecnie ponad 32 tys. Księży, którzy co już nie wielu wie, należą do najmłodszych w Europie. Nic więc dziwnego, że religijność dla naszych rodaków jest czymś bardzo ważnym. Stąd też tak duża popularność obrazów o tematyce religijne.

Najczęściej wybierane obrazy o tematyce religijnej przez klientów

Nie ulega wątpliwości, że obrazy religijne mogą okazać się doskonałym prezentem nie tylko z okazji I Komunii św., ale także na imieniny czy urodziny. Oczywiście należy pamiętać, o tym, że obraz religijny nie powinien być wybierany jako prezent, w sytuacji kiedy mamy do czynienia z osobą niepraktykującą od dawna, ateistą czy przedstawicielem innej religii. Taki prezent z pewnością nie zostałby dobrze odebrany, a w wielu przypadkach mógłby urazić uczucia religijne drugiej osoby. W kwestiach religii powinno obowiązywać bowiem stwierdzenie "nic na siłę". Prowadząc sklep internetowy z obrazami religijnymi, od dłuższego czasu zaobserwowaliśmy, że stanowią one około 30% całkowitej sprzedaży. To bardzo dużo w zestawieniu z innymi państwami UE. Jedynie we Włoszech, gdzie od lat obowiązuje kult Matki Bożej i Ojca Pio możemy spotkać się z równie wielkim zainteresowaniem. Warto więc zadać sobie pytanie: jakie obrazy religijne najczęściej kupują Polacy?

Obrazy religijne do kościoła i kaplicy

W przypadku kiedy powstaje nowa parafia katolicka, rzeczą oczywistą jest, że kościół jako budynek wymaga odpowiedniej aranżacji. Duchowni aby wyposażyć kościół decydują się w pierwszej kolejności na obrazy religijne do kaplicy bocznej czyli na tzw. małe ołtarze. Tutaj niepodzielnie od wielu lat najczęściej wybór pada na obraz Jezusa Miłosiernego, zwany także jako Miłosierdzia Bożego. Dla większości wyznawców religii katolickiej obraz ten kojarzymy pod nazwą: "Jezu ufam Tobie" . Oczywiście jest to kopia oryginalnego obrazu Eugeniusza Kazimirowskiego z 1934r., a później jego rozwinięcia przez Adolfa Hyłę (1944r). Bardzo ważnym elementem w aranżacji budynku kościoła jest bez wątpienia odwołanie się do motywu Drogi Krzyżowej. Obrazy Drogi Krzyżowej są nieodłącznym elementem charakteryzacji każdego budynku kościelnego.

Obrazy religijne do domu i na prezent – motywy ze Starego i Nowego Testamentu

Nieco inna specyfika zakupu obrazów z motywem religijnym jest w przypadku klientów indywidualnych. Jako, że w większości przypadków obrazy religijne na prezent urodzinowy czy imieninowy są częstą decyzją, ważną sprawą jest tu wybór formatu. Obrazy o tematyce religijnej do kościoła z reguły są wielkoformatowe, zaś te do mieszkania czy domu nie przekraczają formatu 105x75 cm. Ciekawostkę może stanowić fakt, że najwięcej Polaków decyduje się na obrazy z Matką Bożą. Jest to seria bardzo popularna, zwłaszcza w zestawieniu Maryja z Dzieciątkiem Jezus. Dużą popularnością cieszą się też obrazy religijne ilustrujące sceny ze Starego i Nowego Testamentu. Dużym zainteresowaniem cieszą się także "Ostatnia Wieczerza", "Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny", obrazy Ojca Pio, obrazy Ojca św. Jana Pawła II czy księdza Tadeusza Popiełuszki. Ostatnio zaobserwowaliśmy również popularność motywów biblijnych, czego przykładem jest zainteresowanie jakim cieszy się obraz Jezus i Samarytanka.

Obrazy religijne ze świętymi coraz popularniejsze

Z roku na rok rośnie również sprzedaż malowideł przedstawiających sceny z życia apostołów, świętych i błogosławionych. Obecnie największa popularnością cieszą się obraz z Świętą Weroniką  czy taki na którym widoczny jest Szymon z Cyreny.


Czytaj też: Obraz jasnogórski: Matka Boska Częstochowska

Polecane

pixel