Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak urządzić wnętrze w stylu Glamour?

2019-02-11
Jak urządzić wnętrze w stylu Glamour?Aranżacja wnętrze w stylu Glamour budzi wiele emocji. Tego rodzaju wystrój to dla jednych synonim luksusu i dobrego gustu, dla innych z kolei kwintesencja kiczu i złego smaku. Decydując się na urządzenie mieszkania w stylu Glamour, warto więc dobrze rozplanować każdy element - od przestrzeni i materiałów, przez umeblowanie, a na dodatkach kończąc. Podpowiemy na co zwracać uwagę i jak dobrać odpowiednie obrazy drukowane na płótnie, które podkreślą ekskluzywny i nowoczesny charakter wnętrza w stylu Glamour.

Skąd wziął się styl Glamour?

Styl Glamour narodził się na przełomie lat 40-tych i 50-tych w Stanach Zjednoczonych, za sprawą rozkwitu jakie po wojnie zaczęła przeżywać kinematografia amerykańska. Wraz z masową produkcją filmów oraz intensywnymi zmianami technologicznymi, których symbolem było rozpowszechnienie odbiorników telewizyjnych, filmowe obrazy gwiazd Hollywood, zaczęły trafiać z sal kinowych do mieszkań zwyczajnych ludzi. Kreacje takich aktorów i aktorek jak James Dean, Marilyn Monroe czy Audrey Hepburn, rozpalały umysły mas, a ich pełne splendoru, bogactwa i przepychu życia, stały się powodem zachwytu i zazdrości. Tak narodził się styl Glamour czyli życie pełne blasku i tajemniczości, które przełożyło się również na wystrój wnętrz. Aranżacje mieszkań w stylu Glamour są więc pełne luksusu i przepychu. W umeblowaniu królują designerskie meble wzorowane na słynnych projektach amerykańskich i europejskich mistrzów. Na sufitach wiszą kryształowe żyrandole, a na ścianach twórczość Andego Warhola lub czarno białe grafiki znanych gwiazd Hollywood.

Obrazy czarno-białe czy kolorowy pop-art? Jak ozdobić wnętrze w stylu Glamour?

Dobierając obrazy na ścianę do wnętrza w stylu Glamour będziemy musieli stanąć przed wyborem – zainwestować w obrazy czarno białe lub płótna mocno jaskrawe - w stylu pop-art. Biel i czerń to synonim prostoty i elegancji, klasycznego piękna. W przypadku obrazów czarno-białych na ścianę, sprawdzą się te, które subtelnie nawiązują do znanych motywów filmowych, jak chociażby czarno białe ptaki, których trudno nie powiązać ze słynnym dziełem Alfreda Hitchcocka. Wnętrze w stylu Glamour można też ozdobić bezpośrednio podobiznami słynnych gwiazd Hollywood. Sprawdzą się tu oczywiście klasyczne symbole kobiecego piękna jak obrazy z Marilyn Monroe czy reprodukcje z Aundrey Hepburn. Dla zwolenników odważniejszego ukazania ludzkich kształtów, odpowiedniejszy może okazać się intymny akt czarno biały.

Drugim rodzajem dodatków na płótnie, które mogą zawisnąć we wnętrzu Glamour są obrazy pop art. Sztuka popularna to nurt artystyczny, który podobnie jak Glamour narodził się po II wojnie światowej. Wywodzący się z ekspresjonizmu abstrakcyjnego styl artystyczny, szybko zdobył serca Brytyjczyków, aby na początku lat 60-tych rozkwitnąć w USA. Czołowym przedstawicielem tego nurty jest Andy Warhol, którego twórczość będzie idealnie pasować do tego rodzaju wnętrza. Obrazy takie jak Marilyn Monroe by Andy Warhol świetnie podkreślą bardziej nowoczesną aranżację w stylu Glamour. Innym artystom, który tworzył obrazy pop art i będzie dobrze prezentował się na ścianie „prestiżowej aranżacji” jest Roy Lichtenstein ze swoim słynnym obrazem Girl with Hair Ribbon.

Czytaj też: Pop Art w najlepszym wydaniu: Andy Warhol

Źródło zdjęcia głównego (Łóżko Aspen): Sklep z meblami designerskimi - DesignTown.pl

Polecane

pixel