Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie obrazy warto wieszać w łazience?

2019-01-31
Jakie obrazy warto wieszać w łazience?Już dawno łazienki przestały być jedynie pomieszczeniami służącymi zaspokojeniu fizjologicznych potrzeb. Oczywiście nadal obraz łazienki jako miejsca w którym odbywa się codzienna toaleta jest aktualny, nie mniej w większości domów to również miejsce relaksu. Gorąca kąpiel w otoczeniu świec, a na ścianach klasyczne lub nowoczesne obrazy łazienkowe – taki wizerunek łazienki jest obecnie wiodący. Jak więc zadbać o detale takie jak obrazy łazienkowe, które podniosą atrakcyjność wnętrza toalety? Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę aranżację i styl, jaki w niej panuje. Raz trzymać się zasady – łazienka to miejsce do odpoczynku.

Obrazy łazienkowe do wnętrza loft

Style loftowy i industrialny są od kilu lat na topie, zarówno jeśli chodzi o aranżację wnętrz takich jak salon, kuchnia czy właśnie łazienka. Duże przestrzenie, wysokie sufity czy surowe wykończenie i naturalne materiały  – to cechy charakterystyczne tego rodzaju wnętrz. Liczy się minimalizm, a wraz z nim użyteczność i designerskie dodatki, za które można uznać chociażby obrazy. Do loftowych wnętrz  świetnie pasować będą obrazy szklane, które dobrze komponują się z betonem, cegłą i stalą.

Symetryczne obrazy do łazienki w stylu skandynawskim

Równie popularnym stylem aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Cechują go jasne, stonowane barwy oraz duża ilość naturalnego światła. Łazienka wykończona po skandynawsku na pewno posiada wiele elementów drewnianych. Podobnie jak w stylu loftowym, tak i tutaj króluje minimalizm, ale nieco w innej formie. Obrazy skandynawskie cechuje symetria oraz prosta forma. Dobrym pomysłem będzie zastosowanie w tego rodzaju wnętrzu.  Obrazy z passe-partout jak liść, wilki lub geometryczny jeleń – wszystkie te motywy sprawdzą się w nowoczesnej łazience.

Kwieciste obrazy do łazienki o prowansalskiej aranżacji

Również prowansalski wystrój daje możliwość zastosowania obrazów do łazienki, które dodadzą wnętrzu toalety nieco ciepła. Najlepszym wyborem będą tu obrazy kwiatów pojedynczych lub całych bukietów. Prowansalia kocha kwiaty, a łazienka zaaranżowana w tym stylu powinna oprócz obrazów mieć również dekoracje z żywych roślin. Jeśli chcemy podczas codziennej higieny podziwiać obrazy wielkich impresjonistów, to idealną propozycją do łazienki w stylu prowansalskim będą Irysy Vincent Van Gogh albo Pole maków Claude Monet.  

Czytaj również: Aranżacje wnętrz w stylu prowansalskim

Polecane

pixel