Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy olejne czy obrazy drukowane?

2017-06-19
Obrazy olejne czy obrazy drukowane?
Źródło zdjęcia: Foter.com

Tradycyjne obrazy olejne czy obrazy drukowane?

Od wieków ludzie lubią ozdabiać swoje siedziby, świadczą o tym chociażby malowidła na ścianach jaskiń. Przez lata powstawały wspaniałe obrazy i ta tendencja trwa nadal. Wielu współczesnych artystów ma do zaoferowania piękne, ręcznie malowane dzieła. Jednakże pojawiła się dla nich konkurencja w postaci obrazów drukowanych. Co zatem wybrać, opcję tradycyjną czy nowoczesną? Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta.

Obrazy olejne ręcznie malowane

Nadal nie brakuje entuzjastów klasycznych rozwiązań, dotyczy to również sfery sztuki. Obraz olejny na płótnie wykonany przez dobrego artystę zdecydowanie jest jedyny w swoim rodzaju. Nawet, jeśli występuje w kilku kopiach, nigdy nie będą do końca takie same. To zaleta, ponieważ wiele osób ceni sobie oryginalność. Wielcy malarze mają też do zaoferowania całkiem nowe rozwiązania, mogą nanieść na płótno portret powstający w interesujący sposób. Obraz to tak naprawdę ręcznie malowane zdjęcie, wykonane farbą olejną lub pastelową. Któż nie chciałby posiada w swoim domu takiego dzieła. Sprawdzone, klasyczne rozwiązania cieszą się niesłabnącą popularnością.

Obrazy drukowane czyli wydruki na płótnie

Współczesna sztuka mocno korzysta z nowinek technicznych. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie wielu interesujących rzeczy. To pierwszy z argumentów, który przekonuje do wzbogacenia się o nowoczesny obraz. Powstaje w całości za pomocą komputera i programu graficznego, nie oznacza to jednak, że nie jest potrzebny kunszt artysty, wręcz odwrotnie. Zakupić też można cyfrową reprodukcję jakiegoś znanego dzieła, w obu przypadkach ceny są znacznie niższe niż te pobierane za malowanie na płótnie. Są równie wysokie jakości, można też, co jakiś czas je zmieniać bez obaw o swój portfel. Obrazy drukowane na płótnie czy jak kto woli wydruki na płótnie jak widać, są więc całkiem dobrą dobrą i znacznie tańszą alternatywą dla tradycji.

Dekoracje na ścianę - wybór wcale nie jest prosty

Co wybrać, tradycyjne dzieła olejne czy obrazy drukowane? Odpowiedź na to pytanie Nadal nie jest prosta. Klasyka jest droższa, lecz z całą pewnością jedyna w swoim rodzaju. Stanowi podtrzymanie tradycji, wzbogacone o nowe techniki i możliwości. Tymczasem wersja cyfrowa to niska cena, możliwość częstych zmian, prawdziwa konkurencja dla płótna. Każdy musi sam sobie odpowiedzieć, co jest dla niego lepsze. Postęp czy klasyka nadal utrzymująca wysokie miejsce w wyścigu.

Czytaj też: Jak powstają wydruki na płótnie?

Polecane

pixel