Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powstają wydruki na płótnie?

2018-07-07
Jak powstają wydruki na płótnie?Czytając słowo obraz od razu oczami wyobraźni widzimy roztargnionego malarza przy sztalugach, oczekującego na przypływ weny. Oczywiście do tego paleta z farbami, specyficzny zapach, rozgardiasz panujący dookoła. Owszem, obrazy malowane w ten właśnie sposób powstają. Jeśli jednak nie chcesz być zdany na napływ weny artysty to może warto zdecydować się na wydruki na płótnie? To obecnie coraz popularniejszy trend, którego efekty idealnie ozdobią każde wnętrze. Jednak wiadomo, że tak jak malarz malarzowi nierówny, tak też nie wszystkie obrazy drukowane wyglądają tak samo. Wszystko bowiem zależy od tego, jak zostaną one wykonane.

Czym są obrazy drukowane?

Obrazy drukowane to naniesienie na specjalne płótno, za pomocą drukarki i specjalnego rodzaju tuszu, dowolnej grafiki. Obecnie firmy, które proponują takie rozwiązania pozwalają klientom na ogromną dowolność – można zdecydować nie tylko o formacie obrazu, jego wielkości, ale również wybierać spośród milionów grafik dostępnych w bazach firm specjalizujących się właśnie w tego typu usługach. Coraz więcej osób skłania się właśnie do takiej formy dekoracji domu czy mieszkania, ponieważ jest ona tańsza niż malowane obrazy, szybciej otrzymujemy efekt końcowy i co ważne, przez naprawdę długi czas możemy się nim cieszyć, nie obawiając się niekorzystnego wpływu czynników atmosferycznych na farby.

Na co zwracać uwagę?

Decydując się na obrazy drukowane warto dokładnie sprawdzić jak są przygotowywane. Podstawowymi wyznacznikami jest kilka elementów. Przede wszystkim to, na jakim sprzęcie są obrazy drukowane. Najlepszym są maszyny stosujące przestrzeń RGB co pozwala na pełne oddanie głębi kolorów. Bardzo izotony jest również rodzaj tuszu – najlepszą propozycją są obrazy drukowane za pomocą tuszy atramentowych – ich producenci dają im nawet do 200 lat gwarancji! Skoro mamy już maszyny i tusz, następnym istotnym wyznacznikiem jakości produktu będzie płótno, na jakim mają być obrazy. Niektórzy producenci chcą zminimalizować koszty i używają chińskiej bawełny. Niestety, artystyczne płótno malarskie jest o wiele droższe – nawet do 100 zł za metr kwadratowy. Aby mogło ono doskonale wyeksponować nadrukowany motyw, musi być naciągnięte na solidne ramy – najlepiej z drewna sosnowego, o grubości co najmniej 2 centymetrów.

Obrazy drukowane z gwiazdami Hollywood

Obrazy drukowane to doskonały pomysł zarówno do ozdobienia własnego mieszkania, jak również jako prezent dla bliskich osób. Coraz więcej firm ma opcję personalizowania produktu, dlatego na grafice nadrukowanej na płótnie może znaleźć się co tylko klient sobie zażyczy. Obrazy drukowane idealnie sprawdzają się jako prezent z okazji ślubu czy narodzin dziecka. Taki drukowany portret całej rodziny będzie doskonałą pamiątką, która – jeśli zostanie wykonana według powyższych wytycznych – zostanie na bardzo długi czas, nie tylko w pamięci ale również na ścianie. Zapraszamy Cię do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziesz m.in nowoczesne obrazy abstrakcyjne, retro obrazy Marylin Monroe czy uniwersalne obrazy do salonu fryzjerskiego z Jamesem Deanem. Zachęcamy w szczególności właśnie do odwiedzenia sekcji Gwiazdy Hollywood.

Czytaj też: Obrazy olejne czy obrazy drukowane?

Polecane

pixel