Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy obraz sprawdzi się na prezent dla pary młodej?

2019-02-18
Czy obraz sprawdzi się na prezent dla pary młodej?Wesele to jedno z tych wydarzeń, które pamięta się przez całe życie. Obyczaj celebracji, poprzez wspólną zabawę, biesiadowania i tańce, jest jak najbardziej żywy. Elementem podziękowania za udział we wspólnej radości jest obdarowywanie młodej pary kosztownym prezentem. Ciekawym pomysłem na prezent może być piękny obraz olejny na zamówienie, który ozdobi mieszkanie i będzie przypominał o małżeńskiej radości. Warto jednak dobrze zastanowić się nad wyborem, tak żeby obraz zamiast na ścianie nie wylądował w śmietniku. Na co zwrócić uwagę przed zakupem obrazu dla młodej pary?

Najważniejszy jest gust młodej pary

Obraz olejny na zamówienie należy do grupy prezentów, które mogą zarówno zachwycić jak i zdegustować obdarowywanego. Reprodukcje na płótnie, lepiej wybierać dla osób, które cenią sztukę, mają chociażby podstawową wiedzę na jej temat, a także określony gust artystyczny. Nie każdego zachwycą obrazy impresjonistów jak Śniadanie wioślarzy pędzla Pierre Auguste Renoira. Podobnie nie każdy będzie czuły na Pop Art Andyego Warhola. To, czy obraz sprawdzi się jako prezent dla młodej pary, zależy w dużym stopniu od informacji jakie posiadamy. Dotyczyć mogą chociażby indywidualnych nurtów, jakie cenią młodzi, jak również artystów czy dzieł, ważnych dla nich z jakiegoś powodu. Prezent z założenia ma się podobać, a wiele pod tym względem zależy od gustu. Oczywiście warto więc przed wyborem poświecić czas na odpowiedni rekonesans.

Do jakiego pomieszczenia ma trafić?

Warto zastanowić się zawczasu, gdzie w domu czy mieszkaniu młodej pary, zawiśnie podarowany obraz. W końcu inaczej wyglądać będą płótna przeznaczone do łazienki, a inaczej obrazy do salonu. Jeśli chcemy, żeby obraz zawisnął w toalecie czy kuchni, dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę możliwość zawilgocenia. Do takich pomieszczeń dedykowane są chociażby nowoczesne obrazy na szkle, które cechują się wysoką odpornością na parę wodną. Nie mniej są to już wydruki na płótnie, a nie czyste olejne dzieła. W przypadku kiedy interesują nas obrazy olejne do salonu, warto zastanowić się jaki klimat najbardziej relaksuje młodą parę. Najczęściej sprawdzi się pejzaż lub nowoczesny obraz jednego z mistrzów malarstwa. Z kolei piękne akty do sypialni spodobają się na pewno młodym, odważnym parom, ceniącym piękno ludzkiego ciała.

Obrazy olejne na zamówienie, a styl wystroju wnętrza

Bardzo istotny elementem podczas wyboru obrazu dla młodej pary jest wystrój wnętrza. Dobranie odpowiedniego płótna według aranżacji jest kluczowe, jeśli chcemy zainwestować w ten rodzaj prezentu. Najpopularniejsze obecnie wystroje to styl industrialny – loftowy oraz styl skandynawski. We wnętrzu czerpiącym z przemysłowego ducha, wspaniale będą pasować surrealistyczne obrazy Salvadora Dali. Do aranżacji skandynawskiej, lepiej pasować będą obrazy nowoczesne passe patrout czy czarno białe.

Nie przesadzaj z formatem

Niezależnie od rodzaju wnętrza, przy wyborze obrazów olejnych na zamówienie czy wydruków na płótnie, zawsze należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Nawet najpiękniejszy, najlepiej dobrany do gustu i wystroju obraz dla młodej pary, będzie chybionym prezentem, jeśli nie zmieści się na ścianie.
pixel