Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie obrazy kupić do szkoły tanecznej?

2019-02-06
Jakie obrazy kupić do szkoły tanecznej?Jeśli pasję utożsamiać z miejscem, to szkoła taneczna będzie jej idealnym przykładem. Taniec, podobnie jak malarstwo to sztuka o długiej tradycji. Te dwa artystyczne kierunki rozwoju łączy o wiele więcej. Różnorakie nurty i interpretacje kształtowały ich rozwój przez wieki, aż do obecnego kształtu. Nowoczesna szkoła taneczna to nie tylko kadra nauczycieli, ale przede wszystkim klimatyczne miejsce, które należy odpowiednio wyposażyć. Oprócz niezbędnych do nauki przedmiotów, maszyn i narzędzi, ważną rolę spełnia sama aranżacja wnętrza, której częścią są obrazy. Przedstawiamy najciekawsze propozycje obrazów, które powinny znaleźć się w szkole tanecznej.

Impresjonista Edgar Degas o obrazy z baletnicami

Trudno o bardziej dopasowany do szkoły tańca motyw niż balet. Niezależnie, czy w obiekcie prowadzone są kursy tańca klasycznego czy nowoczesnego, obrazy z baletnicami będą tematycznym nawiązaniem do sztuki ruchu. Najbardziej znane obrazy przedstawiające baletnice powstały w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to wiodącym kierunkiem artystycznym był impresjonizm w malarstwie. Na szczególną uwagę zasługują tu zwłaszcza dzieła, które tworzył czołowy przedstawiciel nurtu - impresjonista Edgar Degas. Obrazy spod pędzla Degasa, pełne są dynamiki. Artysta wybrał baletnice na swoje muzy i poświęcił im większość twórczości i wielkiego talentu, czego przykładem jest słynna Primabalerina oraz Lekcja Tańca. Twórczość artysty najlepiej pasować będzie, z wiadomych względów, do szkoły baletowej.

Pierre Auguste Renoir i Bal w Moulin de la Galette

Swoje miejsce w szkole tańca znajdzie również inny przedstawiciel nurtu impresjonistycznego – Pierre Auguste Renoir. Obrazy malarza nie skupiają się jednak na samym tańcu, a na luźnej atmosferze, którego taniec jest zaledwie elementem. Dzieła takie jak Bal w Moulin de la Galette, pokazują bujające się w rytm muzyki pary, podczas popularnych w tym czasie prywatek, z których organizacji impresjoniści słynęli.

Ostatni dżentelmen - Jack Vettriano

Nieco inny klimat do szkoły tanecznej wnieść może współczesny malarz Jack Vettriano. Artysta szkockiego pochodzenia jest jednym z ciekawszych żyjących przedstawicieli malarstwa współczesnego. Jack Vettriano na swoich obrazach portretuje ludzi stylowych, bogatych - z wyższych sfer. Czuć nieco erotyczne napięcie, emanujące z dam i dżentelmenów złapanych podczas tańca czy bezceremonialnego flirtu. Dzieła takie jak Jack Vettriano Dance me to the end of love lub Śpiewający kamerdyner czy Anniversary Waltz, idealnie wkomponują się w klimat szkoły tańca dla dorosłych.

Alfons Mucha - mężczyzna, który kochał kobiety

Alfons Mucha kochał kobiety. Widać to dobrze patrząc na twórczość artysty. Postacie kobiece malowane przez Muchę, pełne są zalotności, radości z życia i szczęści chwili. Takie emocje żywo kojarzą się z tańcem i choćby dlatego, obrazy jak Alfons Mucha Taniec, idealnie pasować będą do praktycznie każdej szkoły tańca.

Czytaj także: Motyw tańca w malarstwie

Polecane

pixel