Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy Słońca

Wschód i zachód słońca w malarstwie

Sztuka. Malarstwo. Wschód i zachód słońca na obrazach. To wszystko ze sobą współgra i w jakiś zadziwiający sposób stanowi spójną grę skojarzeń. Zachód słońca w malarstwie to jeden z najczęściej wykorzystywanych motywów wśród artystów, którzy upodobali sobie zjawiska natury i krajobrazy. Jest to bliskie także każdemu z nas, nawet jeśli nigdy nie przyszło nam do głowy sięgnąć po pędzel i uwiecznić taką chwilę.

Wyjątkowe obrazy ze wschodem i zachodem słońca

Wszyscy znamy piękne poranki. Kochamy zarówno te delikatnie ciepłe letnie, jak i mroźne, bo zimowe. Ale wiemy również, że najpiękniejsze są wówczas, gdy pogoda odpowiada naszym oczekiwaniom. Trudny poranek spowodowany poniedziałkiem? Od razu łatwiej wstać, gdy gdzieś na horyzoncie widoczny jest wschód słońca. Obrazy malarzy, którzy byli zafascynowani naturą, często obejmują wschód i zachód słońca, ponieważ oba te zjawiska obrazują niesamowity urok otaczającego świata.

Wśród artystów, którzy uwielbiali motyw słońca, warto wymienić oczywiście chociażby impresjonistów - to oni byli uniesieni zachwytem nad tym, jak pięknie wyglądać może światło, ile ma kolorów i jak wspaniale wpływa na cały krajobraz. To właśnie impresjoniści uwielbiali ukazywać na swoich obrazach - wschody i zachody słońca, które odmieniają wszystko wokół.

Dziś dokładnie takie samo zadanie mogą pełnić nasze obrazy zachodu słońca i reprodukcje na płótnie. Na wielu z nich zilustrowany został motyw wschodu i zachodu słońca. Reprodukcje tego rodzaju đmiao mogą wpływać pozytywnie na nasze samopoczucie. Dlaczego więc nie moglibyśmy przenieść tych znakomitych słonecznych doznań do pokoju dziennego, biura czy choćby jadalni? Obrazy wschodu słońca pasują w zasadzie do każdego typu pomieszczenia - są piękne, uniwersalne i tchną pozytywną energią. Zdjęcia z motywem słońca to przede wszystkim wspaniała kolorystyka, która nada pomieszczeniu naturalnego ciepła i unikalnego, wspaniałego klimatu. Słoneczna propozycja sprawdzi się na każdej ścianie! Zachód słońca - obrazy, które warto mieć w swoim mieszkaniu. Polecamy chociażby skąpany w różu krajobraz lub płomienną kulę nad Florencją. A jeśli preferujesz większy format - tryptyk słoneczny będzie dla Ciebie idealny.

Sprawdź także inne obrazy drukowane na płótnie dostępne w ofercie naszego sklepu, np. obrazy z sowami czy dziecięce obrazki.
Cena
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:26
pixel