Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy do wnętrz w stylu Etno

Obrazy do wnętrz w stylu etno

Przedstawiamy Państwu kolejną grupę obrazów, tym razem reprezentującą styl etno. Kojarzy nam się on z dalekimi, egzotycznymi krajami, ich środowiskiem naturalnym i kulturą. Styl etno we wnętrzach to ciepłe, miękkie kolory, rozmaite wzory i faktury, a także bliskość natury. To także rodowe tradycje, plemienne narady i ludowe wierzenia. Charakterystyczne dla etno stylu jest łączenie przejawów różnych kultur, wizualizowanych w formie mebli, dodatków i obrazów. Etniczny sposób aranżacji wnętrz daleki jest od luksusu i elegancji, co oczywiście nie oznacza bałaganu i chaosu. Jednak ceni on sobie przedmioty z historią, używane, wykonane z naturalnych materiałów, emanujące lokalnym kolorytem. Jakie obrazy pomogą nam ozdobić pokój w stylu etno?

Obrazy etno – wzory

W pierwszej kolejności pragniemy zwrócić uwagę na obrazy typowo wzorzyste. Ich głównym zadaniem nie jest wywarcie emocjonalnego wrażenia na odbiorcy, a raczej wkomponowanie się całość aranżacji i dodanie pomieszczeniu barw i ciekawego wyrazu. Bardzo ładnie prezentują się na przykład obrazy etno, przypominające tureckie dywany, ręcznie tkane makatki czy niebanalne mozaiki. Równie dobrze wyglądają dekoracje w stylu etno, nawiązujące do futer dzikich zwierząt. W tym przypadku do dyspozycji mamy takie popularne printy jak cętki, panterka czy zebrę.

W królestwie ludzi i zwierząt

Jeśli chodzi o obrazy etniczne, które czerpią ze świata żywego, mamy tu zarówno obrazy etno ze zwierzętami, jak i takie ukazujące ludzi. W pierwszym przypadku nasz pokój w stylu etno ozdobią obrazy zwierząt rodem z sawanny. Lwy, żyrafy, gepardygazele to tylko niektóre z naszych propozycji. W przypadku ludzkiego pierwiastka, obrazy etnograficzne to swoisty hołd dla dalekich plemion, ich kultury i tradycji. Trudno się także nie zgodzić z faktem, że obrazy etno, ukazują wyjątkowe piękno przedstawicieli grup etnicznych z Afryki bądź Ameryki Południowej.

Styl etno to niejako pean na cześć niezwykłości i urody odległych plemion, dzikich zwierząt i wyjątkowości krajobrazów, nie zniszczonych do końca przez współczesną cywilizację.

 

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:95
pixel