Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy do wnętrz w stylu minimalistycznym

Jak najlepiej opisać styl minimalistyczny wnętrza? Działa ono według jednej prostej zasady: im mniej tym lepiej. Im mniej kolorów, dodatków, faktur, mebli, materiałów. Różnorodność w tym stylu jest naprawdę niewielka, ale to właśnie ta powściągliwość decyduje o wysokich walorach estetycznych minimalizmu. Nie oznacza on tego samego, co styl industrialny. Tu spokojnie możesz używać motywów roślinnych - najlepiej jednak zgeometryzowanych czy uproszczonych, chociażby takich jak dostępna w tej kategorii łodyżka. Stonowana, czarno-biała, idealnie odpowiadająca duchowi minimalizmu.

Obrazy minimalistyczne do Twojego salonu

Skoro styl minimalistyczny polega na dodawaniu jak najmniejszej liczby bodźców do wnętrza, obrazy minimalistyczne muszą odpowiadać tym zasadom. Wcale nie oznacza to, że muszą być nudne, kwadratowe, kanciaste. Jeśli lubisz miękkie linie, energię i zwierzęta, doskonałym wyborem dla Ciebie będzie lisek. Uchwycony w skoku, pociągnięty jednym ruchem, ciągłą linią - idealny obraz w stylu minimalistycznym. Z tej serii można znaleźć także inne zwierzątka, chociażby takie jak skaczący zajączek, lew, nosorożec czy słoń. Niezwykle ciekawym pomysłem są także wariacje na temat znanych dzieł sztuki. Tak na przykład Szkice mistrza to Mona Lisa Leonarda da Vinciego. Znajdziesz tu także Dziewczynę z perłą i inne skarby wielkich malarzy. Minimalizm wcale nie musi oznaczać odejścia od korzeni!

Minimalistyczny styl wnętrza - dobierz idealne obrazy

Wybierając obrazy do minimalistycznego wnętrza, kieruj się podstawową zasadą prostoty i ograniczenia. Nie chodzi o to, by rezygnować z dodatków, lecz o to, by dobierać je w przemyślany sposób. Niech tworzą jedną, spójną całość, w stonowanych barwach i wpasowującą się w resztę pomieszczenia. Jednym z ciekawych przykładów minimalistycznego eklektyzmu będzie And - czyli znak “&” wpleciony pomiędzy liście palmy, utrzymany w odcieniach szarości i bieli, a jednocześnie przyjemnie kojący i przypominający o tym, że natura może być obecna w minimalizmie.

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:226
pixel