Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy do wnętrz w stylu kolonialnym

Z dalekiej wyprawy – styl kolonialny

Styl kolonialny to kolejna, barwna propozycja wystroju mieszkania, która w swojej formie jest bardzo zdecydowana i dlatego łatwo rozpoznawalna. Wnętrza w stylu kolonialnym przywodzą na myśl ciepłe, słoneczne kraje, dalekie wyprawy, odkrywcze, morskie eskapady, egzotyczną kulturę i rzemiosło. Odznaczają się przede wszystkim dużą ilością drewnianych mebli, wykonanych najczęściej z egzotycznego drewna, drzewa sandałowego, różanego, teku czy hebanu. Dużą rolę odgrywają w nim naturalne tkaniny, koce, orientalne dywany. Niemniej ważne są rośliny. Tutaj możemy wybierać pomiędzy palmami, bambusami, drzewkami cytrusowymi, ale też swoją rolę świetnie spełnią najprostsze paprocie czy juki. Jednak ostatecznego sznytu dodają szczegóły. Zastanówmy się zatem, jakie dekoracje wybrać do wnętrza w stylu kolonialnym?

Dekoracje kolonialne w salonie

Kolonialny styl trudno pomylić z jakimkolwiek innym. Oprócz wspomnianych podstaw, należy zadbać o odpowiednie dodatki i dekoracje kolonialne. W naszym sklepie znajdziecie Państwo szeroką gamę obrazów, które rewelacyjnie ozdobią salon w stylu kolonialnym. W pierwszej kolejności proponujemy obrazy kolonialne, przedstawiające zwierzęta i egzotyczne ptactwo. Obrazki z papugami czy tukanami, oprawione w elegancką, drewnianą ramę, świetnie zaprezentują się na ścianach w kolorze écru, zieleni czy zwykłej, klasycznej bieli. Niemniej ciekawe są wizerunki przedstawicieli świata owadów – chrabąszczyżuków czy kolorowych motyli. Dla osób o dużym poczuciu humoru mamy zaś obrazy kolonialne, przedstawiające zającepapugimopsy w żartobliwej odsłonie.

Mapy i stare plany

Mówiąc o stylu kolonialnym warto także zwrócić uwagę na dekoracje ścienne kolonialne, przedstawiające stare mapy, geograficzne ryciny, gwiezdne konstelacje czy szczegółowo rozpisane modele lokomotywlatających maszyn i żaglowców. Nasz sklep może pochwalić się bogatym zasobem tego typu obrazów. Przywodzą one na myśl wielkich astronomów, uczonych czy podróżników okresu wielkich odkryć geograficznych. Dodatkowo zachowują prosty styl i kolorystykę, neutralne tło, które nie zaburzy stonowanego charakteru ścian salonu czy eleganckiego gabinetu w stylu kolonialnym.

Dodatki kolonialne do domu to oczywiście nie tylko obrazy. Z mapami na ścianie doskonale współgrają globusy, drewniane dzwonki, figurki w orientalnym bądź afrykańskim stylu. Ostatnim pociągnięciem pędzla w naszym obrazie wnętrza w stylu kolonialnym niech będą zapachowe świece i naturalne kadzidła. Mistyczny, zdecydowany aromat białej szałwii, czy słodkawego palo santo doda kolonialnym pomieszczeniom tajemniczego i egzotycznego charakteru.

 

 

 

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:150
pixel