Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy Papieża Franciszka

ilość znalezionych obrazów:2

Obrazy Papieża Franciszka

Głową Kościoła katolickiego, zgodnie z dawną tradycją apostolską jest Papież. Uważa się, że pierwszym zwierzchnikiem Rzymu był św. Piotr Apostoł. Kadencja Papieża trwa do jego śmierci, bądź wcześniejszej rezygnacji. Wybierany jest przez zgromadzenie kardynałów, zwane konklawe. W 2013 roku biały dym unoszący się nad Kaplicą Sykstyńską ogłosił światu nowego przewodnika Kościoła katolickiego. Papież Franciszek przejął papieski pierścień po swoim poprzedniku Benedykcie XVI, który zrzekł się swojego stanowiska i przeszedł na emeryturę. 

Ta ważna dla wiernych postać zasługuje na zaszczytne miejsce w galerii sztuki sakralnej. Dlatego kolejną grupą dzieł umieszczonych w kategorii malarstwa religijnego są obrazy Papieża Franciszka. Te ręcznie malowane na płótnie portrety to połączenie wyjątkowego talentu naszych twórców oraz najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu mamy pewność, że produkty, które oddajemy w ręce naszych klientów i klientek, będą piękną ozdobą zarówno miejsc kultu religijnego, jak i wnętrz prywatnych. Portrety Papieża Franciszka malowane są przez wybitnych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych na podstawie autentycznych zdjęć z wielką maestrią i precyzją. Zapraszamy zatem do zapoznania się z propozycjami obrazów Papieża Franciszka, dostępnych w naszym asortymencie!

Sklep z obrazami Papieża Franciszka Twoja-sztuka.pl

Jedną z najważniejszych współczesnych postaci dla chrześcijan jest Papież Franciszek. Obrazy Jorge Mario Bergoglio to jednak tylko jedna z kategorii sklepu z ręcznie malowanymi dziełami sztuki Twoja-sztuka.pl. Od 2015 roku zaopatrujemy naszych klientów i klientki w eleganckie obrazy olejne i wydruki na płótnie przedstawiające najróżniejsze motywy, od reprodukcji dzieł wielkich mistrzów malarstwa po nowoczesne, czarno-białe grafiki. Dbamy o to, aby stale poszerzać nasz asortyment. Na chwilę obecną proponujemy wybór ponad 8.000 obrazów olejnych, z czego aż 700 stanowią dzieła religijne. 

Za klasą i stylem naszych obrazów Papieża Franciszka stoją talent i technika współpracujących z nami artystów oraz najwyższa jakość materiałów. Wizerunki powstają na trwałym płótnie syntetycznym typu Canvas przy użyciu profesjonalnych farb olejnych, werniksu itd. Twórcy dokładają wszelkich starań, aby jak najwierniej przedstawić wizerunek Papieża Franciszka. Obrazy zaś oprawiamy w stylowe i trwałe ramy, które podkreślają elegancję i klasę malarstwa olejnego.

Papież Franciszek na obrazach w sklepie Twoja-sztuka.pl – co znajdziesz w ofercie?

Na platformie Twoja-sztuka.pl znajdziesz wiele obrazów Papieża Franciszka malowanych ręcznie. Chcemy, abyś miał/-a z czego wybierać i abyś mógł/-a łatwo dopasować produkt do swoich oczekiwań. Niektóre płótna prezentują ten sam motyw, jednak różnią się od siebie wielkością, doborem kolorów i typem obramowania.

W naszej galerii sakralnych obrazów Papieża Franciszka znajdziesz takie propozycje, jak:

  • dzieła oprawione dekoracyjne lub proste ramy;
  • portret Papieża Franciszka w passe-partout;
  • opcje pozbawione obramowania;
  • dzieła czarno-białe i kolorowe;
  • płótna XXL, duże, średnie i małe.

Obrazy Papieża Franciszka – co warto o nich wiedzieć?

Jego prawdziwe imię to Jorge Mario Bergoglio. Imię Franciszek przyjął ku czci św. Franciszka z Asyżu. Wybrał go, ponieważ tak jak ten święty, pragnął zwrócić szczególną uwagę na kwestię skrajnej biedy i nędzy wśród ludzi. Jest pierwszym w historii Papieżem z kontynentu Ameryki Południowej oraz pierwszym spoza Europy, licząc od pontyfikatu Papieża Grzegorza III, który przypadał na połowę VIII wieku. W naszym sklepie znajdziesz portrety Papieża Franciszka prostolinijne, choć niepozbawione majestatu. Jego osobowość budzi bardzo przyjemne emocje, co emanuje z dosłownie każdego płótna. Na obrazach Papież Franciszek jest uśmiechnięty, serdeczny, łagodny i przepełniony mistyczną mądrością. Często przedstawiany jest z uniesioną ręką, oznaczającą gest błogosławieństwa. To zwyczajnie przyjemne obrazy, na które patrzy się z podobnym Papieżowi uśmiechem. Ten zwierzchnik Kościoła dał się poznać jako człowiek skromny i otwarty. Obrazy Papieża Franciszka w naszej galerii oddają charakter Biskupa Rzymu. Jeśli tylko zastanawiasz się nad wyborem obrazu religijnego do swojego mieszkania, to portret Papieża Franciszka na pewno jest opcją, którą warto rozważyć.

Papież Franciszek na obrazach – popularne motywy

Do najbardziej znanych wizerunków Jorge Mario Bergoglio, podobnie jak w przypadku obrazów z Janem Pawłem II, należy sposób przedstawienia zwany en face. Oznacza to, że jego sylwetka pokazana jest frontalnie, jakby patrzyła w stronę odbiorcy. Zazwyczaj ukazuje twarz oraz część korpusu (do pasa). Przykładem takiego ujęcia jest np. obraz Pozdrowienie Papieża Franciszka

Kolejna metoda portretowania zwana jest en trois quarts i ukazuje Papieża Franciszka (obraz "Błogosławieństwo") zwróconego do widza w trzech czwartych, czyli niepełnym profilem. W naszej galerii znajdziesz także portret typu en pied, czyli całej postaci Biskupa Rzymskiego.

Jeśli chodzi o motywy, obrazy Papieża Franciszka nie są szczególnie różnorodne, jednak artyści starają się, aby każde płótno czymś się wyróżniało. Papież najczęściej występuje na nim sam, mimo to artystom udaje się nadać każdemu dziełu niepowtarzalny sznyt.

Obrazy z Papieżem Franciszkiem – zobacz nasze TOP 3!

W sklepie Twoja-sztuka.pl z ręcznie malowanymi obrazami olejnymi na płótnie skrupulatnie monitorujemy popularność produktów. Dzięki temu wiemy, które dzieła podobają się naszym klientkom i klientom i uzupełniamy asortyment o nowe propozycje utrzymane w podobnym tonie. Poniżej prezentujemy aktualne TOP 3 najchętniej wybieranych obrazów z Papieżem Franciszkiem:

  1. "Błogosławieństwo - obraz w białej ramie" 27x32 cm;
  2. "Papież Franciszek - Pozdrowienie" 70x80 cm;
  3. "Błogosławieństwo - obraz w złotej ramie" 27x32 cm.

Obrazy z Papieżem Franciszkiem jako pomysł na prezent

Obrazy i obrazki Papieża Franciszka to bardzo ciekawy pomysł na prezent. Mimo tego, że malarstwo sakralne w pierwszej kolejności kojarzy nam się z wystrojem kościołów i świątyń, postać głowy Kościoła jest dla wielu ludzi bardzo ważną osobistością, do której kierują swoje modlitwy. Jest on ucieleśnieniem wartości oraz inspiracją. Dlatego też obrazy Papieża Franciszka świetnie sprawdzą się jako prezent na Dzień Babci, Dzień Dziadka, bierzmowanie, komunię, czy imieniny religijnego członka rodziny. Ładna rama, wyważone rozmiary, ale przede wszystkim wierność wizerunku i kunszt malarski sprawią, że taki upominek na pewno przyniesie obdarowanej osobie wiele radości. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszą galerią!

pixel