Darmowa dostawa od 400,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obrazy do wnętrz w stylu loftowym

Obrazy w stylu loftowym

Któż z nas nie słyszał o loftach? To modne już od wielu lat przestrzenie industrialne, które przy odpowiednim wysiłku dają się zręcznie zaadaptować jako przestrzenie mieszkalne. Nie należą do tanich, ale efekt wizualny dobrze urządzonego loftu jest naprawdę oszałamiający. Te przestrzenie pofabryczne charakteryzują się wysoko podwieszanymi sufitami, ścianami z gołej cegły, dużymi oknami. To dzięki nim w pomieszczeniach jest sporo światła dziennego. Nocą zaś zamienia się ono w światła ulicznych latarni. Loft to typowo miejskie wnętrze. Nie każdy może sobie pozwolić na zaadaptowanie dla siebie takiej przestrzeni, jednak jeśli już mamy to szczęście, powinniśmy zadbać o to, aby wyposażyć je w odpowiednie dodatki, w tym obrazy w stylu industrialnym.

Obrazy industrialne, czyli jakie?

Chociaż lofty z zasady są bardzo funkcjonalne i minimalistyczne, to nie spotkaliśmy się jeszcze z przypadkiem, aby nie znalazły się w nich obrazy industrialne. Tematyka obrazów do loftu może być przeróżna. Ich wspólnym mianownikiem jest na pewno nie to „co”, a „jak” jest przedstawione na obrazie. Ma to swoje zdecydowane plusy, bowiem właściciel mieszkania może dobrać tematykę dekoracji ściennych do loftu według swoich własnych upodobań. Ważne jest jednak, aby obrazy do wnętrz w stylu industrialnym były utrzymywane w stonowanej kolorystyce, nie były przesycone szczegółami, były proste i oszczędne. Świetnie sprawdzą się na przykład czarno-białe zdjęcia i grafiki. Mogą to być również zaskakujące, abstrakcyjne wizje artysty. Jeśli tło grafiki nie jest białe, warto pomyśleć o passe partout, które dodają prostoty różnokolorowym wizjom.

Nowy York i obrazy nowoczesnych miast

Lofty przybyły do nas z Nowego Yorku. Dlatego też obrazy do wnętrz loftowych przedstawiają często największe miasta świata. Obrazy nowoczesnych miast i fragmentów architektury utrzymane są często w szarych tonacjach, co charakteryzuje loftowe obrazy. W naszym sklepie znajdziecie Państwo takie pozycje. Oprócz wspomnianego New York City, oferujemy widok na Filadelfięlondyński peron czy Tamizę.

W przestrzeniach industrialnych stosuje się zasadę im mniej, tym lepiej, ale też zasadę kompatybilności. Dlatego świetnym rozwiązaniem będą dyptyki, które ozdobią ceglane ściany loftu jakby jednym pociągnięciem pędzla.

 

 

Cena
Wszystkie
Rozmiary
Wszystkie
ilość znalezionych obrazów:165
pixel